سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 7603
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 8 فوریه, 2015 - 14:02
 •   

  آقای روحانی! خوزستان پرتگاه تدبیر و امیدتان نباشد/ سیدلطیف فاضلی

  امروز ۱۹ بهمن ۹۳ برای سومین بار پدیده شوم گردوخاک به سراغ خوزستان آمد تا بر بی تدبیری مسئولین خوزستانی در مهار این پدیده که در دولت قبل خاک کربلا نامیده میشد، صحه بگذارد. خطاب این نوشتار به جناب روحانی ست! در مسئله خشکی دریاچه ارومیه تمام توان دولت را بسیج کردید و جلسات مکرر […]

  امروز ۱۹ بهمن ۹۳ برای سومین بار پدیده شوم گردوخاک به سراغ خوزستان آمد تا بر بی تدبیری مسئولین خوزستانی در مهار این پدیده که در دولت قبل خاک کربلا نامیده میشد، صحه بگذارد.
  خطاب این نوشتار به جناب روحانی ست!
  در مسئله خشکی دریاچه ارومیه تمام توان دولت را بسیج کردید و جلسات مکرر و موثری در محل بحران تشکیل دادید تا بالاخره راه علاج واقعه را یافتید.
  برای زاینده رود، خوابها دیدید و چون کوتاهتر از دیوار خوزستان، دیواری نیافتید، آب خوزستان را که زمانی باید ۸۰۰ هزار هکتار را سیراب میکرد و دولت شما برای ۵۵۰ هزار هکتار برنامه ریزی میکند را به اصفهان انتقال دادید تا خوابتان پریشان نشود و حال اینکه همان ۵۵۰ هزارهکتار تبدیل به آرزویی شده است دست نیافتنی و مسئولین محلی در برخی مناطق به مردم میگویند ۶۰ درصد زمینهای خود را اجازه کشت دارید! که این ۶۰ درصد از مقدار زمینهایی ست که بصورت سنتی در طول سالیان دراز کشت می شدند و بعضا دچار خشکسالی بودند! کرخه و نیسان و کارون خشک و نیمه خشک است و آب برای کشاورزان نوبت بندی شده است تا شاید بخشی از کشاورزی استان نجات یابد.
  IMG-20150208-WA0092
  آبی که تامین کننده مصارف شرب و کشاورزی بود، را بجای تحقق شعار مقام معظم رهبری در سال ۷۶ ، سعی کردید به خوابهای پریشان خود اولویت دهید.
  آقای روحانی! خوزستان اینروزها نگاه غضبناکی به دولت شما دارد.چهره اش پر از خاک است و برای سومین بار در طول ۱۵ روز اخیر خاک بر چهره زیبایش نشسته است! گویا چهره بی رمق و آبروان درهم تتیده اش سخنان پر مغزی را در پس آن پنهان کرده است؛ زیرا به تجربه میداند کلامش در دولت روحانی جایگاهی ندارد و سکوت اختیار کرده است.
  خوزستان همچنان با عزم جوانان و پیران و پیشکسوتانش، قوی ست و همانطور که طعنه زنندگان بنام خاک کربلا را بسرعت در معادلات بفراموشی سپرد، روا کنندگان تبعیض که مدیریت بحرانها را در اصفهان و ارومیه دنبال میکنند، با آنها نیز وعده‌ای اینچنینی خواهد داشت.
  مذاکرات خوزستان با دولت روحانی نتوانست خاک را از سر خوزستان کم کند و ادامه مذاکرات منوط به تشکیل مدیریت بحران توسط روحانی در اهواز و بررسی مشکل گردو خاک و مشکلات زیست محیطی دیگر ناشی از کاهش آب خوزستان و رفع مشکلات آب شرب و کشاورزی ست.
  امید آن داریم که دولت جناب روحانی تنها دولت چهارساله تاریخ ایران بعد از انقلاب لقب نگیرد و خوزستان به پرتگاه دولت تدبیر و امید تبدیل نشود.

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.