سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 7594
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 5 فوریه, 2015 - 13:33
 •   

  آسیب شناسی انتخابات ۱۰ /محمد امیر

  از همه عزیزان فرهیخته و صاحب قلم و دارای پایگاه مردمی که این مقاله را می خوانند می خواهم باجدیت بیشتر به عرصه انتخابات بیایند و به فعالیت بپردازند. اصرار داریم که تربیت سیاسی مردم جایگاه درست خود را پیدا کند و مردم با دید باز و منطقی به مساله انتخابات علی الخصوص مجلس دهم […]

  از همه عزیزان فرهیخته و صاحب قلم و دارای پایگاه مردمی که این مقاله را می خوانند می خواهم باجدیت بیشتر به عرصه انتخابات بیایند و به فعالیت بپردازند.
  اصرار داریم که تربیت سیاسی مردم جایگاه درست خود را پیدا کند و مردم با دید باز و منطقی به مساله انتخابات علی الخصوص مجلس دهم وارد شوند و به دور از هیجانات کاذب و احساسی و تبلیغات روانشناسانه و مدیریت شده و قوم گرایی به انتخاب بپردازند.

  اگر ما نتوانیم این فضای منفی را بشکنیم و به عرصه کارزار وارد شویم، نخواهیم توانست دست به تغییرات بزرگ زده و بستر فکری و علمی ایجاد کنیم و همچنین شور و نشاط و شکستن فضاهای بسته و کوته نظرانه با تشکیل مجموعه های منسجم و برگزاری جلسات نخبگان و روشنفکران از وظایف مهم ما بشمار می رود که به شکل دقیق باید حرکتی فعال را پایه ریزی کرد.
  باید کاری کنیم که مردم قدرت ارزیابی صحیح و تحلیل منطقی براساس واقعیات موجود و واقع گرایی و نه آرمان گرایانه و نه تنگ نظرانه تصمیم بگیرند تا صدمات و لطمات گذشته که به شهرمان و استانمان وارد شده است، جبران شود.
  باید دراین شرایط افرادی که اندیشه و سخن برای گفتن دارند وارد شده و مسائل را تحلیل و مردم را توجیه کنند چرا که برخی رای جویان بصورت خزنده وارد شده و میخواهند از نیت صاف و صادق مردم به نفع خود بهره برداری کنند.
  در چنین شرایطی جامعه ی ما با افراد توانمند، با صلاحیت و کفایت و از گرایشات و سلایق مختلف میتواند به سر منزل مقصود برسد و با حمایت از اشخاص که دارای گرایشات گوناگون هستند و نظام و خطوط قرمز آن را قبول دارند، برگ زرینی در تاریخ این مرز و بوم رقم بزنیم.

  ممکن است صاحبان تحلیل عنوان کنند که نباید درک سیاسی مردم را در حد پایین فرض کرد، اما مقصود نگارنده تغییر نگرش مردم توسط افراد نخبه و سرمایه گذاری روی جوانان و عامه مردم در جهت ترسیم آینده پویا و روشن برای استان است تا با انتخاب نمایندگان توانمند ،عالم ،دلسوز ،مطالبه گر ،… نتیجه مورد انتظار حاصل شود و چنین انتخابی نیازمند نگاهی تیزبین و ریز بین دارد.

  محمد امیر
  کارشناس ارشد جامعه شناسی

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.