سایت خبری – تحلیلی باران
پربازدید ترین ها
پربحث ترین ها
 • کد خبر : 16268
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 30 آگوست, 2022 - 00:37
 •   

  ۲۵ درصد اعتبارات سفرهای استانی دولت به خوزستان

  استاندار خوزستان گفت: ۲۵ درصد از اعتبارات مصوبات سفرهای هیئت دولت و رئیس جمهور به استان‌های کشور به خوزستان اختصاص یافته است. صادق خلیلیان، استاندار خوزستان اظهار کرد: پروژه آب غدیر که بهره‌برداری آزمایشی آن آغاز شده است، ۵۲ درصد آب خوزستان را تأمین می‌کند و به زودی آب با کیفیت به خانه‌های مردم سرازیر […]

  استاندار خوزستان گفت: ۲۵ درصد از اعتبارات مصوبات سفرهای هیئت دولت و رئیس جمهور به استان‌های کشور به خوزستان اختصاص یافته است.


  صادق خلیلیان، استاندار خوزستان اظهار کرد: پروژه آب غدیر که بهره‌برداری آزمایشی آن آغاز شده است، ۵۲ درصد آب خوزستان را تأمین می‌کند و به زودی آب با کیفیت به خانه‌های مردم سرازیر می‌شود.

  وی گفت: پروژه‌هایی در زمینه تسریع اجرای پروژه‌های راه‌سازی برای اتصال خوزستان به استان‌های مرکزی و شرقی در حال انجام است که باعث توسعه استان از نظر گردشگری و دیگر بخش‌ها می‌شود.
  خلیلیان بیان کرد: مراحل اجرایی تجهیز و تکمیل بیش از ۱۰ بیمارستان، بهره‌برداری از مگا آی‌سی‌یو بیمارستان گلستان و بیمارستان ۲۲۰ تخت خوابی علوی آبادان که بخشی از آن به بهره‌برداری رسیده و بخش دیگر آن نیز آماده بهره‌برداری از است از دیگر اقدامات انجام شده به شمار می‌رود.
  استاندار خوزستان با بیان اینکه خانه هنرمندان نیز آماده بهره‌برداری است، افزود: در حوزه اشتغال نیز ۳۰ هزار میلیارد ریال در غالب تبصره ۱۸ قانون بودجه در اختیار توسعه صنایع و واحدهای تولیدی در بخش کشاورزی و صنعتی قرار گرفت؛ همچنین ۲۰ هزار میلیارد ریال اخیراً به خوزستان اختصاص یافته که به صورت قرض‌الحسنه پشتیبانی تولید و اشتغال استان خواهد بود.
  وی اضافه کرد: ۱۶۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد خوزستان در سال جاری فعال و باعث اشتغال شدند که در مجموع ۲۰ هزار شغل جدید در سال جاری ایجاد شده و تا پایان سال جاری این آمار نزدیک به ۶۰ هزار شغل خواهد رسید.
  خلیلیان با اشاره به اینکه سال گذشته نیز ۲۲ هزار شغل ایجاد شده ادامه داد: در زمینه‌های مختلف مانند سرمایه‌گذاری در نفت، گاز و صنایع مرتبط و تکمیل زنجیره‌های تولید در بخش صنعت و کشاورزی نیز مورد حمایت می‌شوند.
  استاندار خوزستان گفت: حدود ۲۵ درصد از اعتبارات مصوبات سفرهای هیئت دولت و رئیس جمهور به استان‌های کشور به خوزستان اختصاص یافته است.
  وی از آماده بودن یک طرح شیلات در هندیجان خبر داد و عنوان کرد: در این نمایشگاه علاوه بر نمایش دستاوردهای دولت در یکسال گذشته مایحتاج خانوار و مواد غذایی نیز عرضه می‌شود.
  خلیلیان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود بیش از دو میلیون نفر زائر از طریق مرزهای خوزستان در اربعین حسینی شرکت کنند، اضافه کرد: نصب مه‌پاش، ساماندهی پارکینگ و حمایت از مواکب و بهبود امکانات زیرساختی از دیگر اقدامات انجام شده برای اربعین حسینی است.
  استاندار خوزستان گفت: زائران می‌توانند از شهرهای مختلف به وسیله قطار به خرمشهر سفر کرده و بعد از آن به وسیله ریل باس به شلمچه رفته و با وسایل نقلیه مانند اتوبوس و نظایر آن به بصره بروند.

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.