سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 15367
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 13 اکتبر, 2020 - 10:12
 •   

  نامه سرگشاده دو تن از اعضای شورای جمنا و انتقاد از شهردار اهواز

  بسمه تعالی رئیس و شورای محترم جبهه مردمی نیروهای انقلاب(جمنا) استان خوزستان رئیس و شورای محترم جبهه مردمی نیروهای انقلاب (جمنا)اهواز سلام علیکم پیروزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب (جمنا) در دوره پنجم شوراهای اسلامی در کلانشهر اهوازبارقه امیدی از خدمت رسانی صادقانه واعتلاء و پیشرفت در اذهان مردم نجیب ، صبور ،شریف و مومن اهواز […]

  بسمه تعالی
  رئیس و شورای محترم جبهه مردمی نیروهای انقلاب(جمنا) استان خوزستان
  رئیس و شورای محترم جبهه مردمی نیروهای انقلاب (جمنا)اهواز
  سلام علیکم
  پیروزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب (جمنا) در دوره پنجم شوراهای اسلامی در کلانشهر اهوازبارقه امیدی از خدمت رسانی صادقانه واعتلاء و پیشرفت در اذهان مردم نجیب ، صبور ،شریف و مومن اهواز علی الخصوص امت حزب الله و جوانان انقلابی و خانواده معزز شهداء روشن نمود و انتظار یک شورای پر تلاش ، پویا با روحیه جهادی و انقلابی در تراز شعارهای انقلاب اسلامی ،احساسات لطیف مردم را نوازش می داد و انتظاریک تحول انقلابی همچون دوران دفاع مقدس در شهرمان اهواز باید رقم میخورد. میثاق نامه ای که تک تک بزرگواران قبل از انتخابات پای آن را امضاء زدند حکایت از یک راه خطیر و ناهموار داشت که بایددست در دست هم با وحدت و یکدلی و نیت پاک و تلاش مضاعف و با شفافیت و کمال صداقت با ولی نعمتان خودشان یعنی مردم پیموده می شد و اساس این حرکت بر محور کارجمعی حول یک هدف مقدس الهی و خدمت رسانی به مردم مظلوم و صبور و شریف و مومن اهواز استوار گردید. ومنافع شخصی و حزبی بعنوان عامل تشتت و تفرقه و سقوط از ارزشها و خیانت به آرمان های امام و شهداء محسوب گردد .
  میثاق نامه بعنوان یک معیار و شاخص ارزیابی وکنترل و رصد منتخبین جریان بعد ازآغاز فعالیت آنان در شورای شهر مورد قبول منتخبین و جریان قرار گرفت. اما با کمال تأسف چند صباحی از شروع فعالیت شوراء وتقسیم مناصب در شورا و به تبع آن در شهرداری نگذشته بود که زمزمه اختلافات اعضای شورامنتصب به جریان جمنا و زاویه گرفتن از عهد و میثاق نامه خودش را آشکار کرد و نصایح دلسوزانه جریان در محافل محدود و گاهاً تکی راه بجائی نبرد و تک روی و کجروی از اصول جریان که عرصه خدمت اصل باید باشد تبدیل به عرصه رقابت جهت تصاحب مناصب به دوستان ونزدیکان آغاز گردید و تقسیم مناصب توسط منتخبین همچون ادوار گذشته که مورد تنفر و نکوهش مردم و امت حزب الله بود در این دوره متاسفانه باب شد .و این روند ادامه پیدا کرد و روز به روز و سال به سال پر رنگ تر گردید و دعوت از منتخبین در شورا جهت استحکام برادری و دوری از منفعت طلبی بجای منفعت عامه گاهی وتعامل سازنده جهت پیشرفت آرمانهای مقدس جریان توسط بعضی از منتخبین شنیده شد وعمل شد و گاهی توسط عده ای شنیده نشد و عمل هم نشد…..


  دوستان و برادران جمنایی، آن زمان که اعضای ۸ نفره به نصایح خیرخواهانه اعتنا و عمل نکردند باید با مردم صادقانه در میان گذاشته می شد و کج روی ها و تک روی های بعضی از اعضا به مردم اطلاع داده می شد تا از ترس مردم خود را اصلاح کنند، ترس از خدا بماند برای افراد خدا ترس.
  بنا نبود صرفا آدمهای خوبی به شورای شهر فرستاده شود، بنا بود تشکیلات شهرداری به نفع مردم اصلاح شود،بنا بود برنامه های رفع محرومیت و عقب افتادگی های شهر دنبال شود،بنا بود مناطق حاشیه ای شهر ساماندهی شود،بنا بود ریشه فساد در شهرداری خشکیده شود نه اینکه به کم شدن آماری فساد دل خوش کنیم ،
  بنا بود دست برخی پیمانکاران و منفعت طلبان از شهرداری قطع شود،بنا بود جوّ حزب اللهی و انقلابی در شهرداری برقرار شود نه اینکه ریشه ی انقلابی ها در شهرداری زده شود،بنا بود شورای شهر در رابطه با مبارزه با فساد و رفع موانع ساختاری به مردم گزارش شفاف دهد،قرار بود اعضای شورا ارتباط خود را با بدنه ی حزب الله و نیروهای انقلابی حفظ کنند و پاسخگو باشند و…
  در این موارد چرا از شورا بازخواست نشد و اگر پاسخگو نبودند چرا علیه ایشان موضع گیری نشد و این مسائل با مردم در میان گذاشته نشد؟ چرا به مردم گفته نشد چه کسانی در شورای شهر اخلال و منفعت طلبی میکنند؟ چرا نقش افراد صاحب نام و صاحب وجهه که در هر انتخاب و انتخابات در وسط میدان هستند و اعمال نظر می کنند و حالا در ادبیات فضای مجازی به پدرخوانده ها مشهور شده اند به مردم گفته نشد؟
  چرا به مردم گفته نشد یکی از همین افراد صاحب نفوذ اصرار بر انتخاب این شهردار را داشت و با صدای بلند میگفت من تضمین میکنم؟ در صورتی که ما تا آخر هم مخالف این گزینه بودیم.امروز نباید از آن فرد با نفوذ پرسید تضمینش کجاست؟ امروز نباید از اعضای شورای شهر حامی انتخاب شهردار فعلی سوال کرد که با کدام تجربه و مدرک مرتبط او را آوردند و مسئولیت این شهر بزرگ با مشکلاتی پیچیده را به چنین فردی سپردند؟ بر سر چه چیز معامله کردند؟
  جواب جوانان انقلابی که می پرسنددر این چهار سال چرا از برنامه محرومیت زدایی خبری نبود؟ و حالا چند ماه مانده به انتخابات بناست دارایی های شهر را بدون برنامه ی مشخص حراج کنند و صرف محرومیت زدایی کنند؟ چه کسی بناست بر این فروش و هزینه ها نظارت کند؟ اعضای همین شورا؟ مگر همینها نگفتند فرآیند فروش و مزایده پیچیده و طولانی است .زمینی را با این استدلال به قیمت کارشناسی سه ماه قبل فروختند، بماند که چک های فروش نقد می شود یا نه؟اگر فرآیند فروش زمانبر است چطور بناست ظرف مدت حدود ۶ ماه ۳۰۰ میلیارد تومان از سرمایه های شهر را بفروشند و هزینه کنند؟ آیا سرمایه های شهر قرار است خرج کارهای تبلیغاتی عجولانه آقایان شود؟ جواب این سوالات جوانان را چه بدهیم؟ جواب سوال حزب الله را چه بدهیم که می پرسند معنی این بازیهای سخیف و مسخره در روزهای شنبه و یکشنبه در شهرداری و شورای شهر چه بود؟ معامله و زد و بند بعضی اعضای شورا با شهردار برای تقسیم(غنائم) پُست ها و امتیازگیری ها به این شکل مشمئز کننده در مقابل چشم مردم تا کی باید ادامه داشته باشد؟ الحق جوابی برای این سوالات ندارم اگر دوستان جمنایی جوابی دارند بیان کنند و اگر ندارند روشنگری کنند.حزب الله هم گله دارد هم سوال؛ سخنی با اعضای شورای شهر نداریم که دراین مدت هر چه گفتنی بود گفتیم اما دوستان جمنایی باید سوالات جوانان انقلابی را پاسخ دهند و حقایق را بیان نمایند.
  این روزها که در فضای مجازی، حزب الله عزیز و جوانان انقلابی بحق از شورای شهر و شهردار سوال و انتقاد میکنند، شعبان بی مخ های رسانه ای شهردار با هتاکی و لجن پراکنی، فضا را مسموم و به انقلابیون توهین میکنند.دردمندانه تر اینکه در این بین برخی افراد صاحب وجهه و آقازاده ها و رسانه های بظاهر انقلابی با لحن های دلسوزانه در حمایت از شهردار به مردم آدرس غلط میدهند.
  در خاتمه به تمام کسانیکه در ایجاد فضای یأس و ناامیدی امت حزب الله ایفای نقش داشته اند و خود را پنهان کرده اند هشدار می دهیم همانطور که اخبار جلسات شبانه تقسیم(غنائم) مناصب شهرداری سریعاً عیان شد، خیانت آنان به آرمانهای امام و شهداء گرچه لباس انقلابی به تن کرده باشند گریبان آنان را خواهد گرفت و آنان را بخاک مذلت خواهد نشاند.در آخر از برادران جمنایی می خواهیم در کنار حزب الله عزیز بایستند و روشنگری کنند و بطور جد از شورای شهر مطالبه گری کنند.
  والسلام
  حیدر قطب الدین -غلامرضا شانه سازان ازاعضای شورای مرکزی جمنا اهواز-۲۱/۷/۱۳۹۹

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.