سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 15233
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 2 جولای, 2020 - 19:58
 •   

  🔴یک فرماندار و انواع پروژه های معطل مانده!

  *🔴یک فرماندار و انواع پروژه های معطل مانده!* ▫️باران خبر- ماجرا از آنجایی آغاز می‌شود که عدم تکمیل پروژه ها در شهرستان حمیدیه، توسط رسانه ها کمتر پرداخته شد و این موضوع کمک شایانی به نحوه ی پیگیری برخی مسئولین اجرایی و کند شدن پیشرفت پروژه ها نموده است و ضعف عملکرد رسانه ها در […]

  *🔴یک فرماندار و انواع پروژه های معطل مانده!*

  ▫️باران خبر- ماجرا از آنجایی آغاز می‌شود که عدم تکمیل پروژه ها در شهرستان حمیدیه، توسط رسانه ها کمتر پرداخته شد و این موضوع کمک شایانی به نحوه ی پیگیری برخی مسئولین اجرایی و کند شدن پیشرفت پروژه ها نموده است و ضعف عملکرد رسانه ها در این شهرستان باعث پایین آمدن علم مطالبه گری شده است.

  *🔸🔸دسترسی به اخبار و اطلاعات از لوازم یک جامعه پویا و‌توسعه گراست*

  ▫️در شرایطی که رسانه بعنوان رکن چهارم دموکراسی به رسالت خود عمل نکند، بستری برای برخی افراد مسئول ایجاد خواهد شد که بتوانند به مسئولیت های ذاتی خود به درستی عمل نکنند.
  ▫️دسترسی به اخبار و اطلاعات یک حق مهم از حقوق اساسی افراد در جامعه محسوب میشود و مهم ترین رسالت رسانه‌های همگانی و مطبوعات، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به شهروندان، از ابعاد مختلف قضایای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امثال آنها در جامعه است و آزادی مطبوعات و رسانه‌ها در جوامع بشری رکن اساسی و عنصر مهم دموکراسی در عصر حاضر تلقی می گردد.

  ▫️با این مقدمه بر خود واجب میدانیم که از مردم شهرستان حمیدیه بدلیل عدم اهتمام به برخی امور این شهرستان و تبیین موضوعات توسط پایگاه خبری “باران خبر” پوزش می طلبیم و امیدواریم در ادامه راه ، تمام سعی و تلاش خود را در این راستا بکار بگیریم.

  *🔸🔸پروژه های نیمه تمام و بر زمین مانده شهرستان حمیدیه*

  ▫️با توجه به اینکه فرماندار وقت حمیدیه (عاشور سواری پور) با پیگیری فراوان موفق به اختصاص ۷ هکتار زمین، جهت احداث ساختمان فرمانداری و سایت اداری این شهرستان شد ، متاسفانه پس از ایشان، تکمیل پروژه ساختمان فرمانداری و ساخت و ساز ادارات در هاله ای از ابهام مانده است.

  ▫️تکمیل نشدن پروژه های عمرانی این شهرستان به اینجا ختم نمی شود و عدم تکمیل سالن ورزشی حمیدیه، عدم اهتمام به احداث شهرک صنعتی، عدم بهسازی راه روستایی از جمله روستاهای سیل زده مسیر خسرج ، عدم پیگیری مشکلات زیست محیطی، تکمیل نشدن پروژه ساحلی کرخه، فراهم نکردن زیرساخت های لازم برای صادرات صیفی جات شهرستان به کشور عراق با توجه به نزدیک بودن به مرزها و کشاورزی خوب شهرستان و طرح احداث نیروگاه سیکل ترکیبی که قرار شده بود با احداث آن صادرات برق به عراق تسهیل گردد، از جمله مواردی است که مسئولین چابکتر و توانمند تر در جهت پیگیری امور شهرستان را می طلبد.

  ▫️معضل شبکه فاضلاب شهرستان حمیدیه و همچنین قطعی مکرر آب که گفته می شود تصفیه خانه قدمتی بیش از ۴۰ سال دارد و جوابگوی جمعیت شهر حمیدیه نیست و دهها موارد ریز ودرشت دیگر توانایی مردانی را می طلبد که ضمن دوری از حاشیه ها بصورت جهادی و شبانه روز برای حل مشکلات این شهرستان همت ورزند و از ظرفیت همه بخشها و وزارتخانه ها در استان و کشور یاری طلبند.

  ▫️فرماندار بعنوان نماینده دولت در شهرستان حمیدیه در راس هرم پیگیریها و تصمیم گیری است و با توجه به عدم تکمیل پروژه های مختلف عمرانی و راه های جاده ای، توضیحات و گفتگو با مردم توسط این مقام مسئول فاصله دولت و مردم را به حداقل می رساند.

  ▫️مردم این شهرستان امید دارند که در ماههای آغازین مجلس یازدهم با بهره گیری از وظیفه نظارتی نمایندگان و تشریک مساعی بین دولت و مجلس تکمیل زیرساختها تسریع یابد و هر گونه اهمال از سوی مسئولین اجرایی با نظارت و پیگیری جدی نمایندگان مجلس همگام شود.

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.