سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 15119
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 27 ژوئن, 2020 - 16:41
 •   

  *🔴لطفا سکوت! فضای انتقاد از مسئولین حمیدیه بسته شد/ فرماندار به شعارهای دولت پایبند نیست/منقدین در محاکم قضایی!*

  *🔴لطفا سکوت! فضای انتقاد از مسئولین حمیدیه بسته شد/ فرماندار به شعارهای دولت پایبند نیست/منقدین در محاکم قضایی!* 🔸آنچه می خوانید:👇🏻 *▫️درآمدی بر ضعف و ناکارآمدی شاهین هاشمی فرماندار حمیدیه* ▫️دستورات آیت الله رئیسی و چگونگی اجرای آن توسط دادستان حمیدیه *▫️بسته شدن فضای انتقاد از مسئولین حمیدیه و شکایت های پی در پی مسئولین […]

  *🔴لطفا سکوت! فضای انتقاد از مسئولین حمیدیه بسته شد/ فرماندار به شعارهای دولت پایبند نیست/منقدین در محاکم قضایی!*

  🔸آنچه می خوانید:👇🏻
  *▫️درآمدی بر ضعف و ناکارآمدی شاهین هاشمی فرماندار حمیدیه*
  ▫️دستورات آیت الله رئیسی و چگونگی اجرای آن توسط دادستان حمیدیه
  *▫️بسته شدن فضای انتقاد از مسئولین حمیدیه و شکایت های پی در پی مسئولین از فعالان اجتماعی و رسانه ای*
  ▫️حجت الاسلام و المسلمین مرادی ریاست دادگستری خوزستان و لزوم نگاه ویژه به شرایط حاکم بر دادگاه حمیدیه

  ▫️به قلم: سید لطیف فاضلی – مدیرمسئول پایگاه خبری “باران خبر”

  *🔸🔸مسئولان نباید مردم را ناامید کنند*
  ▫️این تیتری بود که فضل الله پور مدیرکل سیاسی وقت استانداری خوزستان در جلسه معارفه شاهین هاشمی بعنوان فرماندار حمیدیه ، برروی خروجی خبرگزاری فارس رفت و مردم حمیدیه امیدوار بودند رویه فضای باز سیاسی که در ۲۰ ماه فرمانداری عاشور سواری پور اتفاق افتاده بود؛ حفظ شود و بتوانند با افزایش مشارکت عمومی از طریق فضای مجازی و جلسات حضوری به تبادل نظر و انتقاد از روند پیگیری امور نیز بپردازند.

  *🔸🔸فضل الله پور چه گفت؟*

  ▫️حبیب‌الله فضل‌الله پور مدیرکل سیاسی وقت استانداری در مراسم معارفه فرماندار فعلی حمیدیه در ۲۹ مهرماه ۹۷ ؛ با بیان اینکه امروز کشور با یک هجوم همه‌جانبه توسط دولت‌های خارجی مواجه است، اظهار کرد: اطلاق لفظ تدبیر و امید، تسلی و آرامش خاطر به جامعه القا می‌کند، بنابراین رسالت اساسی ما به‌عنوان مجریان، *حفظ بهداشت روانی جامعه* است.

  ▫️وی بابیان اینکه محرومیت جزو اوصاف ذاتی آدم‌ها نیست، اما ممکن است ما خالق آن باشیم، عنوان کرد: ممکن است کاستی و سوءتدبیرها وجود داشته باشد اما نباید مسئولان رسالت اساسی و محوری خود را در حفظ بهداشت روانی جامعه فراموش کنند و شهرستان حمیدیه باوجود این همه خردمند و سابقه تاریخی، شهرستان محروم نیست و لفظ این عنوان درشان شهرستان نیست.

  ▫️فضل الله پور انتقال مهارت مشارکت‌های مردمی را یکی از زمینه های *تعامل بین مردم و مسئولان* عنوان کرد و افزود، ترویج *آموزش‌های مهارت‌های حضور شهروند محور و گفتمان محور بین مردم* سبب رفع بسیاری از محدودیت‌ها می‌شود.
  ▫️وی با تأکید بر سهیم کردن مردم در مشارکت‌های عمومی بیان کرد: *تلاش کنیم با زبان مفاهمه یک اشتراک بین اذهان؛ بین خود و مردم بوجود آوریم تا مردم متوجه اولویت‌ها و محدودیت‌ها شوند، تا زمانی که مردم به ما اعتماد نکنند با ما همراهی نمی‌کنند.*

  *🔸🔸عملکرد شاهین هاشمی پس از توصیه مسئولان استانداری چگونه بود؟*

  ▫️هاشمی نه تنها به موارد پیش گفته مسئولین بالادستی عمل نکرد، بلکه سعی کرد تا جوی عاری از هر گونه انتقاد در شهرستان ایجاد کند و در این مسیر از تمام ظرفیت ها و روابط عمومی خود بهره جست.

  ▫️ایشان کوچکترین انتقاد را برنمی تافت و به *زبان مفاهمه و اشتراک بین اذهان بین خود و مردم، اعتقادی نداشت* ، بطوریکه در سیل اخیر و با حضور استاندار در شهر حمیدیه ، (با وجود حضور هاشمی در کنار استاندار)؛ مردم از استاندار پرسیدند ؛ فرماندار شما کجاست؟! ما فرماندار نداریم! سوالی که تعجب استاندار را بهمراه داشت.

  ▫️بسته شدن فضای انتقاد بنحوی پیش میرفت که کوچکترین انتقادی به شهردار ؛ شورا و فرماندار ، با پرونده در محاکم قضایی شهرستان حمیدیه روبرو می شد و شاکیان سعی در سنگین کردن پرونده متهمین می کردند.

  ▫️هاشمی ثابت کرد که در اجرا ، با مفاهیمی چون ؛ افزایش مشارکت های عمومی ، تقویت نهادهای مدنی ، ترویج آموزش مهارتهای شهروند محور و گفتمان محور بین مردم و ارتباط موثر با مردم و اهالی رسانه، پایبندی به شعارهای دولت تدبیر و امید و آنچه از اصلاح طلبی بعنوان تابلوی تمام نمای فعالیت یعنی شعار *”زنده باد مخالف من”* بیگانه است.

  *▫️شاهین هاشمی(بدوی)* که دوست قدیمی خود را از زمان بخش بودن حمیدیه و همکاری در آن دوران با ایشان ارتباط تنگاتنگی داشت ، را پس از ورد به فرمانداری حمیدیه تقویت کرد. تا جایی که اخیرا سعی داشت با توصیه های غیرمستقیم در جمع شورائیان ، ایشان را به سمت شهرداری حمیدیه منصوب کند که پس از انتشار این خبر در فضای عمومی و مجازی ، دست از حمایت *ستار سواری* برداشت و ستار سواری حاضر به انتشار تکذیبیه خبر تلاش فرماندار برای ایشان نشد و هیچگاه این خبر را بطور رسمی تکذیب نکرد تا شانس شهردار شدن را از دست ندهد.
  ▫️انتشار حمایت شاهین هاشمی از یار غارش، آنقدر ایشان را برافروخت که اتفاقات بعدی در احضار فعالان اجتماعی و رسانه ای حمیدیه بوقوع پیوست و با شکایت شهردار ؛ و به شیوه غیرمعمول به دستگیری و بازداشت یکی از فعالان اجتماعی و رسانه ای این شهر و فرد دیگری که کارمند شهرداری بود؛ انجامید که از حوصله این متن خارج است.

  ▫️هاشمی نه تنها ثابت کرد که به گفتمان تدبیر و امید پایبند نیست بلکه درمقابل منتقد بسیار شکننده است و وزارت کشور برای انتصاب و استفاده از چنین افرادی در مناصب حساسی چون فرمانداری، قدری تامل کند تا شاهد بسته شدن فضای انتقاد و کور شدن روزنه های امید مردم نباشیم. اگر مردم حرف خود را نزنند و یا مسئولین با هر حرف مردم خود را جدای از مردم بدانند، چگونه می توانند پاسخگوی رهبر معظم و معزز انقلاب باشند که مردم را ولی نعمت مسئولین می داند.

  ▫️ترجمه حدیث نصب شده در حسینیه امام خمینی(ره) در حاشیه ارتباط تصویری مسئولان قوه قضاییه با رهبر انقلاب:
  *رَحِمَ اللّه ُ امرَأً أحیا حقّا و أماتَ باطِلاً و أدحَضَ الجَورَ و أقامَ العَدلَ*
  امام على علیه السلام : رحمت خدا بر آن بنده اى که حقّى را زنده کند و باطلى را نابود سازد و ستم را برکنَد و عدالت را بر پاى دارد. غررالحکم

  *🔸🔸تاسی به سخنان بزرگان استان در قضاوت و داوری ضروریست*

  ▫️حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی در نشست ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ در حضور نماینده ولی فقیه در استان گفت: اصل بر ارتباط دستگاه قضایی با مردم است و ما به عنوان دستگاه قضا برخی وظایف فراقوه ای داریم که نمی توانیم آن را نادیده بگیریم. جایگاه خطیری در جامعه داریم و کوچکترین خطایی در این دستگاه قابل پذیرش نیست.
  ▫️در این دیدار ، حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به نکات مهم و راهبردی ، به بیان برخی از ویژگی های دستگاه قضا در جامعه اسلامی، پرداخت و گفت: *دستگاه قضایی باید مطالبه گر باشد و خدای نکرده این گونه نباشد که به جای رسیدگی به مطالبات با مطالبه گر برخورد شود.*

  *🔸🔸سخنی با دادستان محترم شهرستان حمیدیه؛*

  ▫️دادستان محترم شهرستان حمیدیه؛
  تابحال حضرتعالی را زیارت نکردیم؛ اما میگویند ، جوان ، پاک اما کم تجربه هستید. مطمئنا شیوه قهری قوه قضائیه کم کم بر اخلاق و رفتار افراد در این قوه، تاثیر می گذارد و افراد را از حالت مشورت پذیری خارج می کند؛ بویژه اگر شخصی در عنفوان جوانی به کسوت دادستانی شهرستانی نائل آید؛ اما امیرمومنان علی (ع) به ما آموخت که قصاص قبل از جنایت نکنیم و تمام تلاش خود را در انتقال داشته هایمان به مسئولین دلسوزی چون دادستان عزیز شهرستان حمیدیه بکار خواهیم گرفت.

  *▫️دادستان شهرستان حمیدیه ؛*
  واقعیت آنچه این چند نفر بهم پیوسته در حمیدیه (که نام و نشان آنها برای ما مشخص و مبرهن است)، می گویند؛ نیست. واقعیت از یک تسویه حساب شخصی حکایت دارد که برای آشکار شدن این تسویه حسابهای شخصی نیاز است که حضرتعالی که بتازگی در آن شهر مشرف شده اید، روابط طوایف ، سوابق قبلی افراد را مطالعه کنید که به صحت و سقم اتهامات درج شده در آن پرونده ها برسید و خدای ناکرده مظلومی را به پای محاکمه نبرید. مطمئنا شیوه عملکرد آنکس که گفت وارد خانه شوند و به تفتیش خانه متهمی که با یک احضاریه ساده در دسترس بود، اقدام نمایند؛ ناشی از کم تجربگی این مقام مسئول و عدم شناخت افراد است، مطمئنا این مسئول کارکشته و صیقل یافته در محک مدیریت های کلان نیست.
  *▫️امیدواریم در آستانه سفر آیت الله رئیسی به خوزستان مسئله ورود به حریم خصوصی مردم ، در یک چارچوب قابل دفاعی تعریف شود و حضرت آیت الله به وضعیت اینگونه احکام توجه ویژه نماید‌.*

  ▫️دادستان عزیز؛
  در حمیدیه ارتباطات بیشتری با مردم و مسئولین مختلف برقرار کنید و تنها از دریچه نگاه یک فرماندار و یا یک شهردار که توان پرداخت حقوق کارگران خود را ندارد و *بدیهی است که می پسندد که حقوق ندهد ، کسی هم انتقادی نکند،* به قضایا نگاه نکنید که شما تازه وارد این شهر و دیگران سوار بر کار شده اند و میدانند چگونه ابزارهای خود را بکار گیرند.
  *▫️آیا تابحال از خود پرسیده اید که چرا فردی که عضو شورای تامین نیست و بدلیل اینکه یار غار فلان مسئول است در شورای تامین شهرستان حمیدیه شرکت می کند؟!* شاید این مسئله سرنخ تمام ماجرا باشد!

  *🔸🔸جناب آقای مرادی ریاست محترم دادگستری استان خوزستان برای آنالیز دادستان شهرستان حمیدیه ، لطفا توجه بفرمایید!*

  ▫️اخیرا رئیس قوه قضاییه در جمع قضات استان اصفهان گفتند: از سراسر کشور آماری در مورد کسانیکه از یک ساعت تا دو روز در زندان بوده‌اند گرفتم؛ *پرسیدم* چرا یک ساعت زندان؟ *عنوان شد:* قرار صادر کردم تا برود و وثیقه بیاورد. *چرا باید برای یک ساعت فرد به زندان برود؟* همان جایی که قرار را صادر می‌کنید فرد را نگه دارید تا سند یا کفالتش را بیاورد.

  ▫️حجت الاسلام والمسلمین رئیسی همچینن بر سیاست حبس زدایی از زندان‌ها تأکید کرده و گفته بود: چرا قراری صادر می‌شود که منتهی به بازداشت می‌شود؟
  *▫️رییس قوۀ قضاییه، قضات را موظف کرد برای پذیرش وثیقه حوصله به خرج دهند وشکیبا باشند و متهمان را به سرعت روانه زندان نکنند.*
  *▫️ اما دادستان محترم شهرستان حمیدیه؛ چگونه دستور آیت الله رئیسی را اجرا کرد؟!*
  ▫️منشی دادستان قبل از ساعت ۱۲ ظهر (در روز ۱۳۹۹/۴/۴) از محل کار خارج می شود. دادستان ادعا می کند که کلید درب اتاق را ندارد تا بتواند وثیقه کارشناسی شده را برای اداره ثبت ارسال نمایند. و بدین ترتیب بدلیل تعطیل بودن روزهای پنجشنبه و جمعه؛ ۳ روز دیگر متهمین را به همین سادگی در زندان نگه داشت تا *فرموده های آیت الله رئیسی بر زمین بماند* و در برخورد با مردم و تعامل با آنان ، این دادستان با سوالات جدی مواجه شود. سوالاتی که گذشته از دستور آیت الله رئیسی، وجدان هر انسان آزاده ای را درگیر خود می کند و آن *۳ شبی* که در تنعم و خواب راحت بسر می بریم؛ و متهمین را بدلیل نداشتن کلید درب اتاق سه روز دیگر بر خوابهای آشفته آنان و خانواده های دل نگران اضافه می کنیم، آیا تلنگری به وجدان بیدار ما نیست؟

  ▫️طرح سوال از حضرت آیت الله رئیسی در سفر به خوزستان و پیگیری موضوع از طریق دفتر امام جمعه اهواز برای رهایی خبرنگار این رسانه از برخوردهای غیرمعمول و غیرمتعارف ، در دستورکار ماست و به فضل پروردگار و با اتکای به قانون، از بی مهری های پیش آمده عبور خواهیم کرد.

  ▫️بار دیگر به این حدیث مهم اشاره می کنیم ، ترجمه حدیث نصب شده در حسینیه امام خمینی(ره) در حاشیه ارتباط تصویری مسئولان قوه قضاییه با رهبر انقلاب:
  *رَحِمَ اللّه ُ امرَأً أحیا حقّا و أماتَ باطِلاً و أدحَضَ الجَورَ و أقامَ العَدلَ*
  امام على علیه السلام : رحمت خدا بر آن بنده اى که حقّى را زنده کند و باطلى را نابود سازد و ستم را برکنَد و عدالت را بر پاى دارد. غررالحکم

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.