سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 15022
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 14 ژوئن, 2020 - 19:26
 •   

  ▫️قابل توجه مجمع نمایندگان خوزستان؛ *🔴کرونا ، مردم خوزستان را رنج می دهد/حوزه سلامت نیازمند خانه تکانی است*

  ▫️قابل توجه مجمع نمایندگان خوزستان؛ *🔴کرونا ، مردم خوزستان را رنج می دهد/حوزه سلامت نیازمند خانه تکانی است* 🔘در اردیبهشت ماه و همزمان با اوج گیری کرونا در خوزستان ، زمزمه های تغییر کادر مدیریت دانشگاه علوم پزشکی استان به گوش رسید. برخی بر نداشتن تجربه کافی ریاست دانشگاه برای مدیریت اوضاع بحرانی که از […]

  ▫️قابل توجه مجمع نمایندگان خوزستان؛

  *🔴کرونا ، مردم خوزستان را رنج می دهد/حوزه سلامت نیازمند خانه تکانی است*


  🔘در اردیبهشت ماه و همزمان با اوج گیری کرونا در خوزستان ، زمزمه های تغییر کادر مدیریت دانشگاه علوم پزشکی استان به گوش رسید. برخی بر نداشتن تجربه کافی ریاست دانشگاه برای مدیریت اوضاع بحرانی که از حمایت همشهری خود یعنی استاندار خوزستان بهره مند است؛ تاکید داشتند. کم کم با مستقر شدن نماینده وزیر بهداشت در خوزستان نوید تغییر تقویت پیدا کرد.

  🔘اوج گیری کرونا در خوزستان نه تنها دوره کوتاهی نداشت بلکه همچنان در دو ماه اخیر شرایط حاد و قرمز را در آمار استانی و‌به نسبت آمار کشور به خود اختصاص داده است.

  🔘این درحالیست که در برخی آمارهای غیر رسمی گفته شده است که آنچه دانشگاه علوم پزشکی خوزستان اعلام می کند از آمار واقعی کمتر است، اما نماینده وزارتخانه از فعال شدن پنج آزمایشگاه و افزایش میزان نمونه گیری و تشخیص بیماران مثبت و مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: میزان مرگ‌و میر به نسبت مبتلایان کاهش یافته است.

  🔘پیش از این سید کریم حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ، معضل اول استان خوزستان را سوء مدیریت دانست و گفت: باید برای تغییر این شرایط چاره‌اندیشی کرد.

  🔘وی تصریح کرد: معضل اول استان خوزستان، سوء مدیریت است. سوء مدیریت، فساد و تا حدودی تبانی را به راحتی می‌توان در مدیریت استان مشاهده کرد و متأسفانه این شرایط با هم تطابق یافته‌اند.اگر بخواهیم استان به جایگاه مناسبی دست پیدا کند باید این شرایط را تغییر داد.

  🔘سید محمد مولوی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ، نیز در یازدهم خردادماه در تذکر شفاهی به وزیر بهداشت گفت: کرونا در خوزستان بیداد می کند. مردم در خوزستان در حال پر پر شدن هستند. آمار روزانه مبتلایان در خوزستان آن را در رتبه اول کشور قرار داده است.

  🔘مولوی با انتقاد از کمبود دستگاه PCR در استان، بیان کرد: چرا آزمایشگاه های آبادان مجهز نبوده و به ازای ۳۰۰ هزار نفر تنها یک دستگاه PCR موجود است. آقای رئیس جمهور دستور دهید ستاد مقابله با کرونا قلبا و غالبا در اختیار استان خوزستان باشد.

  🔘سید محسن موسوی زاده نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان‌ها روز پنجشنبه در سخنان پیش از نطق سی و دومین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها به حاد شدن اوضاع کرونا در استان خوزستان نیز اشاره کرد و گفت: در این استان وضعیت قرمز اعلام شده است و توقع داریم اعضایی از ستاد کرونا در خوزستان مستقر شوند یا اینکه برای این استان تصمیم‌گیری ویژه‌ای شود.

  🔘آمارهای ابتلا به بیماری کرونا و میزان مرگ‌و میر در خوزستان به نقطه ای رسیده است که همه مسئولین محلی و نمایندگان برای نشان دادن اوضاع وخیم خوزستان دست بکار شدند تا صدای مردم را به مرکز نشینان برسانند.

  🔘بر همین اساس، برخی صاحب نظران حوزه بهداشت و درمان معتقدند عزل مدیر مرکز بهداشت غرب اهواز که یکی از کارآمدترین مدیران بهداشت خوزستان بوده است، از اقداماتی است که نشانه های ناکارآمدی تیم مستقر در استان را عیان کرده است.

  🔘با توجه به شرایط بغرنج و کرونایی ، مجمع نمایندگان خوزستان بعنوان قویترین بازوی نظارتی استان برای ایجاد تحول و خانه تکانی در حوزه سلامت ، چاره ای بیندیشد تا بیش از این شاهد پرپر شدن مردم خوزستان نباشیم.

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.