سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 14937
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 8 ژوئن, 2020 - 23:46
 •   

  🔴در غیزانیه ، گلرو ‌کلام پیامبر خواند و شریعتی پیراهن عثمان برافراشت!

  *🔴در غیزانیه ، گلرو ‌کلام پیامبر خواند و شریعتی پیراهن عثمان برافراشت!* ▫️غیزانیه همچون یک جزیره وسط دریایی از طلای سیاه قرار دارد اما از تامین آب شرب خود محروم است. سطور زیادی در مورد غیزانیه مرقوم گردید اما آنچه به چشم دیده می شود با آنچه خوانده و شنیده می شود، متفاوت است. ▫️داستان […]

  *🔴در غیزانیه ، گلرو ‌کلام پیامبر خواند و شریعتی پیراهن عثمان برافراشت!*

  ▫️غیزانیه همچون یک جزیره وسط دریایی از طلای سیاه قرار دارد اما از تامین آب شرب خود محروم است. سطور زیادی در مورد غیزانیه مرقوم گردید اما آنچه به چشم دیده می شود با آنچه خوانده و شنیده می شود، متفاوت است.

  ▫️داستان غیزانیه و تشنگی و عطش آن خاتمه نیافته بود که باعث شروع جدل وسیعی بین نخبگان گردید و دست مایه این جدل نیز صحبت های شریعتی استاندار خوزستان و گلرو نماینده سمنان بود و اما حقیقت موضوع چیست ؟

  ▫️صحبت گلرو انسان را به یاد کلام پیامبر آزاده اسلام می اندازد که می فرمایند :
  «من سمع منادیاً ینادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم؛ هرکس بانگ کسی را بشنود که از مسلمانان مددخواهی می کند و پاسخش ندهد و به یاری اش نشتابد مسلمان نیست».

  ▫️و البته توجه به سخن باری تعالی در چنین شرایطی گره گشاست که می فرماید:
   لَا یُحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلَّا مَنْ ظُلِمَ ۚ وَکَانَ اللَّهُ سَمِیعًا عَلِیمًا

  ▫️بنابراین گلرو تحت تاثیر اوضاع غیرقابل تحمل غیزانیه لب به سخن گشود اما نمی دانست که شریعتی استاندار، در کمین نشسته است. شریعتی پیراهن عثمان را برافراشت و فغان وامنیتا.. سر داد.

  ▫️بی شک با یک بررسی اجمالی و منصفانه کسی نمی تواند هزینه های جانی و مالی که توسط مردم خوزستان برای کل کشور پرداخت شده است، را منکر شود و از طرفی ضد انقلاب در اهواز از هیچ وزنی برخوردار نیستند ؛ بالاخص اگر با شدت و حدت فعالیت سلطنت طلبان و منافقین در بقیه استان ها مقایسه شود.
  ▫️اما شریعتی ها سالهاست که با عناوین الاهوازیه، وهابی و تجزیه طلب و .. برای ضعف و ناکارآمدی خود دستاویزی فراهم می نماید.

  ▫️صحابه پیامبر ، ابوذر غفاری در عدالتخواهی خود در دو خصلت سرآمد بود اول؛ جرات در اعلام حق و دوم؛ ثبات قدم در آن. ای کاش گلرو همچنان بر منطق ابوذر پایدار و ثابت قدم می ماند و تحت فشار پیراهن برافراشته عثمان کوتاه نمی آمد.

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.