سایت خبری – تحلیلی باران
پربازدید ترین ها
 • ▫️نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ۸ بندی به وزیر آموزش و پرورش؛ *🔴به پیگیری مطالبات معلمان پایبندیم* - 142 بار

 • 🔴ایران ودیوان بین المللی دادگستری/ ▫️به قلم : عاشور سواری پور - 137 بار

 • *🔴بی عدالتی آموزشی نوعی خودتحریمی است* *▫️به قلم: عزیز مزرعه* - 126 بار

 • فرار مغزها و معضل خروج نخبگان از کشور - 104 بار

 • رئیس مجمع نمایندگان خوزستان: تبدیل وضعیت کارگران در دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس است/ مدیران ناکارآمد و ناسالم باید در سریعترین زمان برکنار یا اصلاح شوند - 95 بار

 • ایران به مرگبارترین روز کرونا رسید. - 81 بار

 • *🔴مولوی به انحراف از آرمان های انقلاب هشدار داد/ اطرافیان استاندار خویشتن دار باشند* 💥 *ابعاد جدید از نامه‌نگاری‌های استاندار خوزستان* - 69 بار

 • *مولوی زیر دوخم شریعتی رفت/ آیا بقیه نمایندگان خوزستان برای تغییر استاندار با او همصدا می شوند؟* - 65 بار

 • ارید ان اترک صحیحا قرات ایها القاری/ سید شریف ال سید عرب - 53 بار

 • 🔴بیخود نیست این نابغه مورد عنایت رئیس جمهور است!/ سید نشعان آلبوشوکه - 48 بار

 • کد خبر : 13558
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 2 فوریه, 2020 - 00:10
 •   

  در غیاب آنها، شانس اینها بیشتر است !*/ علی عبدالخانی

  *در غیاب آنها، شانس اینها بیشتر است !* 📝 *علی عبدالخانی* 🔅 *روزنامه نگار* ▪انتخابات اهواز در این دوره با همه ی موارد قبلی هم بلحاظ شکل و هم بلحاظ مضمون تفاوت اساسی دارد. ▪نتایج اولیه و ثانویه صلاحیتها از سوی هیاتهای نظارت همه را بویژه جریان اصولگرا که بخش عمده ای از اشخاص معروف […]

  *در غیاب آنها، شانس اینها بیشتر است !*

  📝 *علی عبدالخانی*
  🔅 *روزنامه نگار*

  ▪انتخابات اهواز در این دوره با همه ی موارد قبلی هم بلحاظ شکل و هم بلحاظ مضمون تفاوت اساسی دارد.
  ▪نتایج اولیه و ثانویه صلاحیتها از سوی هیاتهای نظارت همه را بویژه جریان اصولگرا که بخش عمده ای از اشخاص معروف منسوب به خود را فاقد صلاحیت دید، غافلگیر کرد.
  ▪در جهت مقابل جریان اصلاح طلب نیز با بحران چهره های مطرح خود جهت این رویارویی مواجه شده و تاکنون به نتیجه ای مشخص در این زمینه نرسیده است.
  ▪با این وجود و در فرض اینکه اعتراض به ردصلاحیتها در مهلت باقیمانده نتواند لیست نامزدهای موجود را بشکل اساسی تغییر بدهد، شانس چهرهایی از قبیل فلاحی مقدم، حسینی و شکرخدا از جریان اصولگرا بیش از سایر اصولگرایانی همچون سراج، جویجری و سودانی و… زیرا گزینه های فوق احتمالا از رای به اصطلاح *تکلیفی – توصیه ای یا سنتی* بهره خواهند برد که به نظر می رسد چهره های دیگر از چنین امتیازی بی نصیب یا کم نصیب خواهند ماند .
  ▪بر اساس این تحلیل و با در نظر گرفتن وضع موجود، چهره های فرهنگی با عقبه ی اعتدالی همچون فردوس پناه که تیم مناسبی را دور خود جمع کرده و گفتمان مشخصی را در دستور کار خود قرار داده و بعنوان شخصیتی مستقل مطرح شده از جمله شخصیتهایی است که از وضعیت اجتماعی و شانس نسبتاً خوبی برخوردار است.
  ▪دکتر عبدالکریم لویمی که از شخصیتهای حقوقدان و آکادامیک به شمار می رود و طی سالیان اخیر توانسته است تیمی جوان از نخبگان و دانشجویان را با خود همراه کند از دیگر شانسهای انتخابات است که در فرض تحقق دقیق برنامه های انتخاباتی می تواند رقیبی جدی برای سایر کاندیداها و یکی از شانسهای موفق این دوره از انتخابات باشد.
  ▪شاید بزرگترین خطای استراتژیک اصولگرایان گذر از پدیده ی محمد امیر بوده است. او بعنوان شخصیتی که بیس حداقل آراء ایشان در انتخابات سابق با احتساب فعالیت و محبوبیت زیاد ایشان در ۴ سال گذشته، می توانست ایشان را به پیروز اول میدان و حتی نجات دهنده ی قطعی لیست اصولگرایان تبدیل کند. قرار گرفتن دکتر محمد امیر در کنار هر کدام از گزینه های موجود، بطور طبیعی شانس آن گزینه ها را بشدت افزایش خواهد داد.
  ▪بنا به آنچه گفته شد و با پذیرش نسبی بودن داده های دخیل در این تحلیل اما تصمیم نهایی اصلاح طلبان در ارایه ی لیست ۳ نفره در معادله ی کلی بی تاثیر نخواهد بود و برغم سختی و دشواری وضعیت حاکم بر اردوگاه این جناح، اما ورود آنها در یک لیست نسبتاً معین و منسجم موازین فعلی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
  ادامه دارد…

  ⭕ *علی عبدالخانی*
  🔅 *روزنامه نگار*
  🔅 *شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸*

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.