سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 13467
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 29 اکتبر, 2019 - 21:00
 •   

  *🔴دیدار هیات مدیره مرکز وکلای قوه قضائیه استان خوزستان با حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی ریاست دادگستری استان خوزستان

  *🔴دیدار هیات مدیره مرکز وکلای قوه قضائیه استان خوزستان با حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی ریاست دادگستری استان خوزستان* 🔸باران خبر- اعضای هیات مدیده مرکز وکلا ، ضمن تبریک انتصاب حجه الاسلام مرادی به سمت ریاست دادگستری استان و بیان مشکلات وکلای استان بر ضرورت همکاری و هم افزایی بیشتر تأکید نمودند. 🔸دکتر عبدالوهاب سیلاوی […]

  *🔴دیدار هیات مدیره مرکز وکلای قوه قضائیه استان خوزستان با حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی ریاست دادگستری استان خوزستان*


  🔸باران خبر- اعضای هیات مدیده مرکز وکلا ، ضمن تبریک انتصاب حجه الاسلام مرادی به سمت ریاست دادگستری استان و بیان مشکلات وکلای استان بر ضرورت همکاری و هم افزایی بیشتر تأکید نمودند.

  🔸دکتر عبدالوهاب سیلاوی ریاست‌ مرکز نیز ضرورت حفظ شان وکیل در محاکم را یک تکلیف قانونی و از موجبات اعتبار بخشی هر چه بیشتر به قوه قضائیه و احکام قضائی دانست.
  🔸عبدالوهاب سیلاوی گفت: ضرورت تجدید نظر در نحوه انشاء دادنامه های بدوی و تجدیدنظر و همچنین اجتناب جدی از انشاء آرای کلیشه ای و تکرار جمله دفاعیات بلا وجه وکیل … تأکید داشت و خواهان تأسی به روش دیوان عالی کشور در نحوه انشاء آرا شد.
  🔸وی افزود: ذکر دلایل رد یا قبول دفاعیات وکیل در شرح دادنامه یک تکلیف قانونی است که در اصل ١٠۶ قانون اساسی و ماده ٣٧۴ قانون آیین دادرسی کیفری و سایر قوانین آمده است و جهت نشر فرهنگ حقوقی در جامعه ضروری است.

  🔸در ادامه حجه الاسلام مرادی در تاکید این مطلب گفت: اتفاقا اینجانب در انشاء رای به ویژه در دادگاه اصل۴٠ به روش دیوان عالی کشور رای صادر می نمودم و این یک ضرورت است.
  🔸ریاست دادگستری استان خوزستان ضمن تشریح اقدامات خود گفت: کما اینکه دستور موکد مبنی بر ضرورت حفظ شان وکیل حتی در مبادی ورودی و اینکه درب مستقل جهت تردد وکلا پیش بینی شود را صادر نموده ام و این امر اتفاقا در فقه نیز مورد توصیه قرار گرفته و قرار نیست که طبق روال معمول گذشته کار شود و می بایست متفاوت و اصولی تر و در راستای اقدامات تحول گرایانه ریاست معزز قوه قضاییه عمل شود و وکلا از عوامل موثر در این تحول و اقدامات درون قوه قضائیه خواهند بود.

  🔸دکتر مرادی افزود: متاسفانه استان خوزستان علی رغم اینکه تامین کننده بودجه کل کشور است در اکثر زمینه ها از محرمیت جدی رنج می برد و برخی از بد اخلاقی قضات هم ناشی از این محرومیتها است و قاضی باید در هر زمینه اعم از دفتر کار و مسکن و غیره تامین باشد و علی رغم هزینه ملیاردها ریال جهت احداث شهرک قضایی تا کنون اقدام موثری برداشته نشده و این موضوع شدیدا تحت پیگیری است.

  🔸نایب ریس هیات مدیره آقای حاجتی نیا در خصوص ضرورت تحدید نظر راجع به مشمولین ماده ۴٨ ق ا د ک راجع به پروندهای امنیتی و متقاضیان جدید نیز تأکید نمودند

  🔸بقیه اعضای هیات مدیره مرکز وکلا؛ دکتر لویمی داود حمید ، رضا سلمان زاده ، عادل سلامات ، محمد سعدونی نیز مطالبی راجع به لزوم رعایت بیش از پیش شأن وکیل و تشکیل کار گروهی با عضویت کانون وکلا و قضات جهت هم اندیشی و هم افزایی در این زمینه بیان کردند که مورد قبول و تأکید میزبان جلسه قرار گرفت.

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.