سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 13445
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 22 اکتبر, 2019 - 05:53
 •   

  🔴لویی جرگه ای بنام آموزش و پرورش

  *🔴لویی جرگه ای بنام آموزش و پرورش* *▫️سید لطیف فاضلی* *▫میشل فوکو: در جوامع مدرن که قدرت در سلولهای جامعه نفوذ کرده آزادی بیان همسو با قدرت تعریف می شود* ▫دغدغه آزادی بیان آنچنان ذهن یک فعال سیاسی – اجتماعی و فعالان رسانه را درگیر خود کرده است که عملا نمی توان بسیاری از مطالب […]

  *🔴لویی جرگه ای بنام آموزش و پرورش*

  *▫️سید لطیف فاضلی*

  *▫میشل فوکو: در جوامع مدرن که قدرت در سلولهای جامعه نفوذ کرده آزادی بیان همسو با قدرت تعریف می شود*

  ▫دغدغه آزادی بیان آنچنان ذهن یک فعال سیاسی – اجتماعی و فعالان رسانه را درگیر خود کرده است که عملا نمی توان بسیاری از مطالب موجود در استان و بعضا کشور را بیان کرد و تبدیل شدن بسیاری از مطالبی که هیچگونه دخالتی با امنیت ندارد و تنها به آموزش و پرورش و یا خدمات شهری مربوط می شود به مسائل غیر آن دست و پا‌گیر شده است.

  ▫بدین معنا که نمی شود بیان کرد که بابلی معاون ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان ؛ بهبهانی ست و سالهای عمر خود را در شهر ایذه سپری کرده است و نوید زنگنه کارشناس مسول ابتدایی استان نیز ایذه ای ست و شریف زاده کارشناس استخدام نهضت نیز از شهر ایذه است و بقیه عوامل اداره ابتدایی این اداره کل با این سرنخ قابل ردیابی است؛ زیرا اگر چنین مطلبی بیان شود؛ آنموقع تن آزادی بیان در قبرستان می لرزد و بیان مسئله به هزاران برچسب به گوینده مزین می شود؛ اما شاید بتوان ارتباط معناداری بین استخدامهای شهرستانهای کارون ، باوی و حمیدیه جست.

  ▫و اما بعد؛

  ▫با توجه به احاطه یک اداره از اداره کل آموزش و پرورش توسط یک طیف خاص آیا بیم آن نمی رود که افراد استخدام شده از همان طیف معرفی گردند و موجبات آزرده خاطر شدن مردم شود؟!

  ▫با فرض اینکه بدلیل شرایط کوهستانی شمال و شمال شرق خوزستان و وجود افراد با شرایط نهضتی ، بدلیل عشایری بودن آن مناطق مورد توجه باشد، بنابراین گزینش افراد تنها با شرایط یک طیف و منطقه جغرافیایی و تعیین تکلیف برای کلیه مناطق و شهرهای خوزستان محل سوال است.

  ▫آیا نمی شد شرایط گزینش و جذب معلم توسط اداره کل و با رایزنی با وزارتخانه متبوع ، تغییر کند و یا حداقل مواردی به آن اضافه می شد تا طیف وسیعتری از جوانان استان را دربر میگرفت؟!

  ▫آیا سفر اخیر وزیر آموزش و پرورش به استان خوزستان باید منشاء رویش استعدادها و حرکت متوازن اداره کل آموزش و پرورش خوزستان می شد یا با تعیین شرایط توسط وزارتخانه و بیان این مطلب که شرایط از سوی وزارتخانه تعیین شده است و ما بی تقصیریم ؛ به منتقدین مهر خاموشی زده شود؟! تو گویی این شرایط وحی منزل است و هیچ اراده ای توان مقابله و تغییر آیتم های تبعیض آمیز بکارگیری معلم را ندارد.

  ▫در چنین شرایطی که مردم از عملکرد آموزش و پرورش در استخدامها رضایت ندارند و ورود سازمان بازرسی در استخدامهای اولیه سالهای گذشته نتوانسته منشاء تغییر رویکرد مدیران آموزش و پرورش را بهمراه داشته باشد؛ باید به تغییرات عمده در این اداره کل دست زد تا اداره لویی جرگه ای مسائل مرتبط با آموزش جوانان آینده این کشور متوقف گردد.

  ▫امیدواریم مسئولین استان ، بدور از تنگ نظری و نگاه ارتجاعی به نوشتارمان ، به کنکاش و یافتن پاسخ برای سوالات بی شمار مردم بپردازند.
  🔻باران خبر🔻
  http://t.me/barankhabarir

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.