سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 13434
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 18 اکتبر, 2019 - 19:01
 •   

  ▫قابل توجه سرپرست آموزش و پرورش استان خوزستان؛ *🔴استخدامهای روزهای اخیر آموزش و پرورش چگونه انجام شد؟!*

  ▫قابل توجه سرپرست آموزش و پرورش استان خوزستان؛ *🔴استخدامهای روزهای اخیر آموزش و پرورش چگونه انجام شد؟!* 🔸باران خبر- گفته می شود در روزهای اخیر آموزش و پرورش استان، اقدام به استخدام افرادی با عنوان حق التدریس برای پر کردن کلاسهای خالی در مدارس شهرستانهایی چون باوی؛ حمیدیه و کارون کرده است که این اقدام […]

  ▫قابل توجه سرپرست آموزش و پرورش استان خوزستان؛

  *🔴استخدامهای روزهای اخیر آموزش و پرورش چگونه انجام شد؟!*


  🔸باران خبر- گفته می شود در روزهای اخیر آموزش و پرورش استان، اقدام به استخدام افرادی با عنوان حق التدریس برای پر کردن کلاسهای خالی در مدارس شهرستانهایی چون باوی؛ حمیدیه و کارون کرده است که این اقدام بدون اعلام عمومی و چراغ خاموش صورت گرفته است.

  🔸برخی روسای نواحی و ادارات آموزش وپرورش شهرستانها ، با توجیه این مسئله که نیاز به معلم داشته اند و از اداره کل درخواست کرده اند تا برای تامین کلاسهای خالی نیرو به آنها معرفی شود، بکارگیری معلمان غیر بومی در آن شهرستانها را توجیه کرده اند.

  🔸شنیده شده است؛ در برخی شهرستانها؛ فرماندار ، مسئله اعتراض در فضای مجازی به استخدامهای غیربومی معلمین حق التدریسی را مسئله ای امنیتی جلوه داده و درصدد خاموش کردن منتقدین در فضای مجازی برآمده اند.

  🔸با توجه به استقرار دولت اصلاحات و فضای باز سیاسی برای نقد و گفتگو در رابطه با مسائل و مشکلات مردم؛ سیاسی و یا امنیتی جلوه دادن موضوعاتی چون آموزش و پرورش باید مورد توجه استاندار و معاونت سیاسی ایشان قرار گیرد.

  🔸اگر بنا باشد هر انتقادی درمورد خدمات شهری، آب و فاضلاب و یا آموزش و پرورش در اهواز و یا شهرستانها به مسئله ای امنیتی بدل شود؛ یقینا این موضوع برخلاف رهنمودهای مقام معظم رهبری ، و قانون اساسی است که طبق ماده ۲۶ این قانون، هر شهروندی از حق آزادی بیان برخوردار است. این حق باید در چارچوب حدود مقرر در قانون اعمال شود. شهروندان حق دارند نظرات و اطلاعات راجع به موضوعات مختلف را با استفاده از وسایل ارتباطی، آزادانه جستجو، دریافت و منتشر کنند. دولت باید آزادی بیان را به‌طور خاص در عرصه‌های ارتباطات گروهی و اجتماعی و فضای مجازی ازجمله روزنامه، مجله، کتاب، سینما، رادیو، تلویزیون و شبکه‌های اجتماعی و مانند این‌ها طبق قوانین تضمین کند.

  🔸طبق ماده ۲۸ قانون اساسی، شهروندان از حق نقد، ابراز نارضایتی، دعوت به خیر، نصیحت در مورد عملکرد حکومت و نهادهای عمومی برخوردارند. دولت موظف به ترویج و گسترش فرهنگ انتقادپذیری، تحمل و مداراست.

  🔸حال چگونه است که برخورد با منتقدین در رابطه با مسئله ای چون آموزش و پرورش صورت می گیرد.

  🔸این در حالی ست که توضیح سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان درمورد استخدام های اخیر جهت تنویر افکار عمومی لازم و ضروری بنظر می رسد و این رسانه آمادگی انتشار پاسخ روابط عمومی این اداره کل را دارد.

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.