سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 13429
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 17 اکتبر, 2019 - 17:48
 •   

  دبستان رسول اکرم (ص)خرابه ایی درشیبان/ قاسم زبیدی

  دبستان رسول اکرم (ص)خرابه ایی درشیبان یکی از دوستان خوب معلمم از من خواست، به اتفاق از یکی از مدارس شیبان بازدیدی کنیم. هم تجدید خاطره ای باشد از دوران شیرین کلاس و نیمکت و هم عمق مشکلات این مدرسه را ببینم. معتقد بود که باید این مدارس دیده شوند درباره آنها نوشت و آنقدر […]

  دبستان رسول اکرم (ص)خرابه ایی درشیبان

  یکی از دوستان خوب معلمم از من خواست، به اتفاق از یکی از مدارس شیبان بازدیدی کنیم. هم تجدید خاطره ای باشد از دوران شیرین کلاس و نیمکت و هم عمق مشکلات این مدرسه را ببینم. معتقد بود که باید این مدارس دیده شوند درباره آنها نوشت و آنقدر همت کرد تا در نهایت این مدارس به وضع مطلوبی برسند .


  حدود یک ربع قبل از ساعت ۵ در مدرسه بودیم مدرسه ای بزرگ که دو نام زیبای رسول اکرم و ابوریحان بیرونی مزین شده است. پرچم مدرسه که رنگ ان نشان می دهد، در مهرماه تعویض نشده است بر سردر سالن کلاس هابرافراشته بود .
  مدرسه ۱۰ کلاس دارد .یکی از کلاس ها ساعت ورزش داشت و بچه ها در حیاط مدرسه مشغول ورزش محبوب این خطه یعنی فوتبال بودند. شور و هیجان در بازی بچه ها موج می زد و این نکته ی امیدوار کننده ی ماجرا است .
  این مدرسه می توانست یکی از مدارس خوب شیبان باشد اینک به وضع دردناکی گرفتار شده است. کلاس ها با نیمکت های شکسته دل هر بازدید کننده ای را به درد می آورند. بدون کولر در حالی که هنوز گرما در خوزستان جولان می دهد. درس خواندن قطعا اتفاق خوشایندی نخواهد بود. فقط دو کلاس کولر تقریبا سالمی دارند .بقیه کلاس ها یا اصلا کولر ندارند و یا اینکه کولر انها فقط هوای دم کرده ی کلاس را جابجا می کند و عملا نقش یک پنکه را ایفا می کند .
  سرویس های بهداشتی وضع بسیار بدی دارند و بهداشت که پسوند همیشگی این سرویس ها است .کاملا از بین رفته است.
  اب خوری های مدرسه نیاز به تعمیر دارند و خلاصه هر
  آنچه که در تعریف و وصف یک محیط اموزشی مناسب لازم است، در این جا وجود ندارد.


  با پایان وقت ،بچه ها از کلاس ها خارج شدند. معلمان محترمی که در این شرایط هنوز هم تلاش می کنند که وظیفه ی معلمی خود را انجام دهند. به حیاط آمدند با انها سلام علیک و خسته نباشیدی کردیم. باید سر تعظیم برای این عزیزان خم کرد، که معلم هستند و معلمی که در این شرایط هم سعی می کنند یاد دهند. که علم بهتر از ثروت است.

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.