سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 13391
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 7 اکتبر, 2019 - 01:56
 •   

  با پیگیری دکتر الباجی نماینده اهواز محقق شد؛ 🔴 آغاز عملیات اجرایی نصب مجدد پل شناور عنافچه

  ✅ *با پیگیری دکتر الباجی نماینده اهواز محقق شد؛* 🔴 *آغاز عملیات اجرایی نصب مجدد پل شناور عنافچه* در پی تذکر شفاهی و کتبی دکتر جواد الباجی نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون به وزیر دفاع در خصوص تسریع نصب پل شناور عنافچه، موضوع از طریق صادقی مدیرکل امور مجلس وزارت دفاع پیگیری شد و […]

  ✅ *با پیگیری دکتر الباجی نماینده اهواز محقق شد؛*

  🔴 *آغاز عملیات اجرایی نصب مجدد پل شناور عنافچه*

  در پی تذکر شفاهی و کتبی دکتر جواد الباجی نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون به وزیر دفاع در خصوص تسریع نصب پل شناور عنافچه، موضوع از طریق صادقی مدیرکل امور مجلس وزارت دفاع پیگیری شد و فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی دو روز پیش دستور نصب مجدد و فوری پل شناور جهت برقراری راه ارتباطی روستاهای دهستان عنافچه با شهر ملاثانی را به فرمانده نیروی زمینی ارتش صادر کرد.

  🔸از صبح امروز یکشنبه ۱۴ مهر ماه گروه مهندسی ارتش اقدام به نصب پل شناور کرد تا تردد دانش آموزان و اهالی ۳۴ روستای غرب رودخانه کارون با مرکز شهرستان باوی (ملاثانی) تسهیل شود.

  🔸پل شناور عنافچه مدتی پیش به دلیل فرسودگی و شکستگی به طور کامل در آب سقوط کرد و ارتش آن را برای بازسازی جمع‌آوری کرد، اهالی و دانش اموزان در این مدت به دلیل نداشتن پل با قایق ماهیگیری تردد می کردند که خطرات زیادی را برای اهالی ایجاد می کند.

  🔸پیش از این دکتر الباجی در نشست علنی نوبت عصر (یکشنبه ۷ مهر) مجلس خطاب به وزرای دفاع و راه و شهرسازی خواستار تسریع در روند تعمیر پل شناور عنافچه و نیز احداث پل ثابت این بخش شد.

  🔸نماینده اهواز در تذکری قانونی بیان کرد: پل شناور عنافچه به علت تعمیر بیش از یک‌ ماه است از رودخانه برداشته شده و متاسفانه تاکنون نصب نشده است، بنابراین ضرورت دارد ارتش هر چه زودتر پل مذکور را نصب کرده تا تردد اهالی دوباره میسر شود.

  🔸الباجی در این تذکر تصریح کرد: مردم شریف این منطقه جهت تردد با مشکل و خطرات زیادی مواجه هستند، قبل از اینکه حوادث ناگواری رخ دهد به داد اهالی و دانش آموزان محروم دهستان عنافچه برسید.

  🔸حالا بعد از سالها انتظار با تلاش ها و پیگیریهای مکرر و دلسوزانه دکتر الباجی روند عملیات اجرایی احداث پل ثابت دهستان عنافچه شهرستان باوی با تأمین اعتبار شدت بیشتری به خود گرفت و با رقم پایه ۴۵۰ میلیارد ریال در سامانه مناقصات ایران قرار گرفت. برگزاری مناقصه این پروژه جهت تعیین پیمانکار برای اهالی محروم این منطقه به منزله پایان شیرین یک انتظار چندین ساله است.

  🔸احداث یک پل ثابت در سال‌های اخیر از مطالبات به‌حق مردم شریف منطقه عنافچه است که پس از پیگیریها و جلسات متعدد دکتر الباجی با وزرای سابق و فعلی راه و شهرسازی و معاونین این وزارتخانه دستورات و اعتبارات لازم برای شروع این پروژه اخذ گردید.

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.