سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12941
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 2 جولای, 2019 - 12:24
 •   

  کانال انتقال آب محیط زیست شادگان افتتاح شد/ تخصیص ۵ مترمکعب آب به تالاب شادگان

  کانال انتقال آب محیط زیست شادگان افتتاح شد/ تخصیص ۵ مترمکعب آب به تالاب شادگان صبح امروز با حضور کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، ناصری نژاد نماینده شادگان، یوسفی نماینده اهواز، ایزدجو رئیس سازمان اب و برق خوزستان، لاهیجان زاده مدیرکل محیط زیست استان خوزستان و سایر مسئولان استانی […]

  کانال انتقال آب محیط زیست شادگان افتتاح شد/ تخصیص ۵ مترمکعب آب به تالاب شادگان


  صبح امروز با حضور کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، ناصری نژاد نماینده شادگان، یوسفی نماینده اهواز، ایزدجو رئیس سازمان اب و برق خوزستان، لاهیجان زاده مدیرکل محیط زیست استان خوزستان و سایر مسئولان استانی برگزار شد.
  ناصری نژاد نماینده مردم شادگان در توضیح این پروژه گفت:برای احیای بخشی از تالاب شادگان در سال ۸۹ تصمیم به احداث این تالاب گرفته شد و تا سال ۹۰ بخشی از این پروژه اجرا شد.
  وی افزود:متاسفانه از سال ۹۱ این پروژه به طور کامل متوقف شد و کارهای صورت گرفته نیز آسیب دید.
  نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: از سال ۹۵ مجددا پیگیر ساخت این کانال شدیم اما متاسفانه اعتبارات سازمان محیط زیست به عنوان متولی این کانال کفاف ساخت و تکمیل این پروژه را نمی داد.
  وی گفت: خوشبختانه با حمایت سازمان آب و برق خوزستان این پروژه تکمیل شد و ظرفیت انتقال ۵ مترمکعب آب بر ثانیه از رود کارون به بخش انتهایی تالاب شادگان فراهم شد.
  ناصری نژاد گفت: بهتر بود مراسم افتتاح در مرکز گردشگری تالاب شادگان واقع در روستای صراخیه برگزار میشد و افتتاحیه در شان این کار و با حضور فعالان محیط زیست و علاقه مندان به تالاب برگزار میشد.
  عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس با تاکید بر عدم کفایت این طرح برای احیای تالاب شادگان گفت: ۴۳۰ هزار متر مربع بعنوان زمین تالاب ثبت شده است که بیشتر آن در حال حاضر خشک است، برای احیای تالاب کانال دیگری داریم که از طریق نهر بحره و با تامین ۱۰ متر مکعب شروع بکار کرده است اما متاسفانه بودجه که برای این طرح اختصاص داده شده به پیمانکار (جهاد نصر) نرسیده و طرح تکمیل نشده است، لذا از آقای کلانتری بعنوان رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور تقاضا داریم به این موضوع ورود کرده و کمک کنند هرچه زودتر این طرح تکمیل شود.
  نماینده شادگان در پایان گفت: با تکمیل کانال محیط زیست و کانال نخیلات میتوان تحولی عظیم در زمینه کشاورزی و صیادی و گردشگری شادگان ایجاد کنیم.

  ?باران خبر?
  http://t.me/barankhabarir

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.