سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12858
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 24 مه, 2019 - 23:32
 •   

  *?آیا دلالان عامل اصلی گرانی شکر هستند؟*

  *?آیا دلالان عامل اصلی گرانی شکر هستند؟* ?*جهت اطلاع و استحضار* ۱- شرکت توسعه نیشکر میزان تولید و فروشش کاملا با نظارت سازمان صنعت معدن و تجارت است و بدون مجوز و بارنامه این سازمان شکری از این کارخانه ها بارگیری نمی شود ۲- تعداد از شرکت هایی که مجوز خرید شکر را از این […]

  *?آیا دلالان عامل اصلی گرانی شکر هستند؟*


  ?*جهت اطلاع و استحضار*

  ۱- شرکت توسعه نیشکر میزان تولید و فروشش کاملا با نظارت سازمان صنعت معدن و تجارت است و بدون مجوز و بارنامه این سازمان شکری از این کارخانه ها بارگیری نمی شود
  ۲- تعداد از شرکت هایی که مجوز خرید شکر را از این سازمان داشتند به شرکت مراجعه نکرده و شکر تخصیص یافته را تحویل نگرفتند که لیست این افراد به سازمان جهت تعیین تکلیف ارسال شد. بنظر می رسد این شرکتها با هدف گرانی شکر از مراجعه خود داری کردند بگونه ای که شکر در کارخانه امیرکبیر ماند و با پیگیری های شرکت افراد جایگزین جهت تحویل معرفی شدند.
  ۳- در هنگام وقوع سیلاب به منظور حفظ شکر تولید شده انبارها بسته شد بگونه ای که کشت و صنعت دهخدا به مدت ۴ هفته و فارابی به مدت ۳ هفته اقدام به پلمب انبارها نمودند. همچنین در دوره پسا سیلاب و از بین رفتن راه های ارتباطی٬ راه اندازی مجدد کشت و صنعت دهخدا به مدت ۳ هفته و فارابی دوهفته طول کشید و پس از آن بارگیری و تحویل شکر مجددا انجام شد.

  ?برخی گزارش ها با حمایت آقازاده ها و منتفعین صورت گرفته است تا بتوانند انگشت اتهام را از سوی خود به سمت شرکت های تولیدی منحرف کنند که در جواب باید موکدا اشاره کرد که تمامی داد و ستدهای شرکتهای تولیدی با هماهنگی سازمان صمت است. همچنین قابل ذکر است در طی دوره سیلاب ۲۰۰ هزارتن شکر وارد کشور شد که در اختیار بازار قرار نگرفت و اخبار حکایت از احتکار این مقدار توسط شرکت های وارد کننده دارد.
  ?طبیعتا برای نابودی یک کشور هدف قرار دادن تولید کننده از مهم ترین مسائلی است که باعث کاهش تولید و تقویت واردکنندگان خواهد شد و تراز تجاری آن کشور را کاهش خواهد داد.

  ?شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی نیز در کنار بقیه مجموعه های تولیدی کشور به رسالت خود پایبند است و ایجاد حاشیه برای تولیدکنندگان شکر کشور، ذره ای در عزم راسخ آنان خدشه ای وارد نخواهد ساخت.
  ?باران خبر?
  http://t.me/barankhabarir

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.