سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12811
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 18 مه, 2019 - 22:49
 •   

  تخلیه آب آخرین روستاهای دشت آزادگان به پایان رسید

  *? تخلیه آب آخرین روستاهای دشت آزادگان به پایان رسید* ?باران خبر- معاون فرماندار دشت آزادگان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: روستاهای مچریه و ابوروفوش آخرین روستاها از شهرستان دشت آزادگان هستند که آب آنها تخلیه شد و اقدامات بعدی برای بهسازی این دو روستا از بین ۱۰ روستای زیرآب رفته این شهرستان شروع […]

  *? تخلیه آب آخرین روستاهای دشت آزادگان به پایان رسید*


  ?باران خبر- معاون فرماندار دشت آزادگان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: روستاهای مچریه و ابوروفوش آخرین روستاها از شهرستان دشت آزادگان هستند که آب آنها تخلیه شد و اقدامات بعدی برای بهسازی این دو روستا از بین ۱۰ روستای زیرآب رفته این شهرستان شروع خواهد شد.

  ?فردوس پناه گفت: در سیلاب فروردین ماه ۹۸ ؛ ۱۰ روستا زیرآب رفتند و امروز هر ۱۰ روستا از آب تخلیه و مراحل آهک پاشی و سمپاشی شروع خواهد شد و انتظار می رود، مهمترین مرحله که بازسازی و تعمیر منازل مسکونی است ، بنیاد مسکن و شهرسازی بزودی وارد کارزار شود، زیرا با توجه به وعده ای که به مردم داده شده است باید این نهاد زودتر وارد کار می شد و بازسازی را شروع کند.

  ?وی افزود: خسارتهای کشاورزان نیز در حال برآورد است و برای اکثر زمین ها ، با همکاری کشاورزان و اداره جهاد و کشاورزی پرونده تشکیل شده است و کشاورزانی که برای اجاره ، برق و آبیاری ، مقروض شده اند، امیدواریم سریعتر به مرحله پرداخت برسد.

  ?فردوس پناه با اشاره به اینکه بیش از ۱۰ سیل بند و دو کانال بسمت زمینهای کشاورزی باز هستند و آب همچنان در زمینهای کشاورزی است‌، گفت: باید این آب از زمین های کشاورزی خارج گردد و سیل بندها بسته و زمینهای کشاورزی از آب تخلیه شوند و یا بوسیله ایجاد کانالهایی این آب هدایت شود و یا با پمپاژ آب، این کار در اسرع وقت انجام شود.

  *?معاون فرماندار دشت آزادگان ضمن برشمردن مهمترین محورها برای پیگیری مسئولین ادارات کل گفت: خسارتهای مسکن ، زمینهای کشاورزی ، آماده سازی برای کشت تابستانه و نیز بازگشایی راهها و ترمیم آنها، چهار محور اساسی شهرستان هستند،* که در بخش ترمیم جاده ها میتوان جاده چذابه و مسیر الله اکبر و جاده ده روستایی که زیرآب بودند را عنوان کرد و اقداماتی از سوی راهداری و راه و شهرسازی در حال انجام است.

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.