سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12656
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 14 آوریل, 2019 - 16:18
 •   

  ??پتروس های سرزمین من افسانه یا واقعیت!؟

  *??پتروس های سرزمین من افسانه یا واقعیت!؟* پتروس روزی از مادرش پرسید: «مادرم! چرا در جای‌جای سرزمین من، سدهای آب فراوان به چشم می‌خورد؟» مادر گفت: «فرزندم! کشور ما، سرزمینی مملو از رودهای پرآب و زمین‌های پست می‌باشد. به همین خاطر، برای این‌که آب‌ها زمین‌ها را دربرنگیرند و در خود غرق نسازند، ما ناچار از […]

  *??پتروس های سرزمین من افسانه یا واقعیت!؟*

  پتروس روزی از مادرش پرسید: «مادرم! چرا در جای‌جای سرزمین من، سدهای آب فراوان به چشم می‌خورد؟» مادر گفت: «فرزندم! کشور ما، سرزمینی مملو از رودهای پرآب و زمین‌های پست می‌باشد. به همین خاطر، برای این‌که آب‌ها زمین‌ها را دربرنگیرند و در خود غرق نسازند، ما ناچار از احداث سدهای فراوان می‌باشیم.» پتروس گفت: «مادرم! اگر روزی از یکی سدها سوراخ شود و بیم آن برود که زمین‌ها را سیل ببرد، چه کسی مانع از فروپاشی‌شان خواهد شد؟» مادر به شوخی پاسخ داد: «فرزندم! پسرکی با انگشت خود.» چند روز بعد پتروس در راه بازگشت از مدرسه، سدی را دید که سوراخ کوچکی در بدنه‌اش ایجاد شده بود. جلو رفت و انگشتش را در سوراخ سد فرو برد و منتظر نیروهای کمکی ماند، اما ساعت‌ها گذشت و کسی از راه نرسید. انگشت پتروس از سرما و فشار آب، بی‌حس و کرخت شده بود. سرانجام عده‌ای پتروس را دیدند، او را نجات دادند و به مادرش رسانیدند.

  پتروس یک پسر بچه ی هلندی بود که در کلاس چهارم دبستان داستانش را خوانده بودیم . پسر بچه ای که همیشه برای ما شخصیت نوستالژی بود با اینکه هیچ تصویری از آن نبود و هر کدام از ما تصویری در ذهن خود برای این شخصیت تصور می کردیم .
  هر کدام از ما تصویری قهرمانانه از این پسر بچه ای که شهر و سرزمین خود را نجات داده بود ، را در ذهن خود مجسم می کردیم .

  هیچ وقت از خودمان سئوال نکردیم واقعا” چنین شخصیتی وجود دارد یا یک موجود خیالی و ساختگی است ؟
  یا چگونه این فرد با انگشت خود توانست آب ذخیره شده پشت سد را کنترل کند ؟

  شاید امروز و با مشاهده سیلاب جاری شده در سرزمین من به جواب هایی برسم آری پتروس یک قهرمان خیالی است که در کشور هلند مجسمه ای برای او ساخته و نماد فداکاری آن کشور لقب گرفته است .

  ولی قهرمانان سرزمین من خیالی نیستند حتی کارهایشان هم خیالی نیست آری آنها توانستن با از خود گذشتگی و با جان و مال خود آب ذخیره شده پشت سدهای عظیم را مهار کنند .
  تفاوت های پتروس خیالی کشور هلند با پتروس های سرزمین من بسیار است. هیچکس مجسمه ای از آنها نمی سازد ولی نسل های بعدی آنها را به نیکی یاد خواهد کرد .
  در قصه پتروس فداکار خبری از سلفی بگیرها و کت شلوار پوش ها نبود که نمک بر زخم مردمان هلند بپاشند .
  در هلند خبری از دکل های نفتی عزیزتر جان مردم نبود .

  *آری پتروس های سرزمین من قهرمانان واقعی هستند نه افسانه ی خیالی*

  *✍علی امیر ۲۳\۱\۹۸*
  ?باران خبر?
  http://t.me/barankhabarir

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.