سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12591
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 25 مارس, 2019 - 12:37
 •   

  قابل توجه استاندار خوزستان*؛ *چاپلوسی و تملق حرف اول را می زند*

  *قابل توجه استاندار خوزستان* *چاپلوسی و تملق حرف اول را می زند* عملکرد دکتر غلامرضاشریعتی از منظر بسیاری از صاحب نظران و کارشناسان بسیار منفی و پر از حاشیه ارزیابی شده است .در مقابل عده ای از حواریون ایشان که به حلقه ی نرگس وبرخی نزدیکان مخرب معروفند از ایشان تحت عنوان معجزه ی هزاره […]

  *قابل توجه استاندار خوزستان*

  *چاپلوسی و تملق حرف اول را می زند*

  عملکرد دکتر غلامرضاشریعتی از منظر بسیاری از صاحب نظران و کارشناسان بسیار منفی و پر از حاشیه ارزیابی شده است .در مقابل عده ای از حواریون ایشان که به حلقه ی نرگس وبرخی نزدیکان مخرب معروفند از ایشان تحت عنوان معجزه ی هزاره ی سوم و ناجی و جوان … از ایشان بت ساختند .اما قبل از پرداختن به همه ی اینها حکایتی از امیرکبیر نقل نمایم :

  می گویند : “روزی ناصرالدین‌شاه با امیرکبیر به مازندران می رفتند. شاه در نزدیکی مقصد سر از پنجره کالسکه بیرون کرد و دریا را دید. از کالسکه‌ران پرسید، آن آب چیست؟

  کالسکه‌ران که چاپلوس محض بود، گفت: اعلی‌حضرت ، دریای خزر است که خدمت شما مشرف شده است

  ناصرالدین‌شاه سری از خوشحالی و تشکر همراه تبسم تکان داد. و امیرکبیر سری از ناراحتی. ناصرالدین‌شاه علت را پرسید، امیرکبیر گفت:

  بدبخت شد ولایتی که والی و مسئول آن به جای شنیدن مشکلات و حرف انتقاد ، عاشق شنیدن این همه دروغ و چاپلوسی و تملق شد.”

  چه زمانی حالمان بد می شود؟

  در دوران زندگی اجتماعی خودبه صحنه هایی برخورد میکنم که بشدت حال ادم بد می شود. به چند نمونه اشاره می کنم تا از مثنوی یکصد من کاغذ خوشه ای چیده شود.

  والی محترم حضرتعالی ، درابتدای هدایت سکانداری استان زرخیزخوزستان بیان نمودندکه ازهیچ منتقدورسانه ای شکایت نمیکنم و هر کسی از من بعنوان استاندارانتقاد بکند بسیار خوشحال می شوم و حتی تشویقش هم می کنم.اما طولی نکشیدپس ازانتقاهای گسترده به عملکردضعیف والی محترم اگرچه خود واردگودنشده هنوزبطورمستقیم ؛اما اینطوراستنباط میشودکه این ماموریت رابه دیگران درفضای مجازی محول نموده تاپاسخ منتقدین رابه هرنحوی بدهند؛پاسخگویی که هیچ ارتباطی بانقدمنتقدنداشته بلکه بابرچسب زدنهای واهی وپرداختن به شخصی سازی و حواشی سعی درپاک کردن صورت مسئله رادارند.

  البته شایدجناب والی محترم نیک نداندکه بعضی از همین اقایانی که دستمال یزدی بدست گرفته اند قبلاهم برای دیگران دستمال میچرخاندند ودر مورد مسئولان قبلی نیز همین جمله تملق گویی هارا گفته بودندوبعدهاهم برای مسولین اینده خواهندگفت اصولا این جماعت نان خود را از برکت تملق و چاپلوسی بدست می اورند .

  ماجراانجاشنیدنی است که برخی ازاین افرادراکه ازقضاماباانهادرارتباط هم هستیم وقتی ازشان پرسیده میشودفلانی چراچنین میکنی
  میگوید : چرا از من سئوال می کنی شما مگر نمیدانی با این شیوه ها … . نان مان را توی روغن چرب می کنیم ،تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
  و صدهها مورد دیگر.
  *واین است فرهنگ چاپلوسی تعمیق یافته درنزداستاندارخوزستان*

  بی شک یکی از عوامل انحطاط اخلاقی در جامعه ؛ فرهنگ چاپلوسی و تملق می باشد. بگونه ای که از انسانها بردگانی می سازد که به بردگیشان عادت می کنند و یا شاید افتخار تا جایی که نه می فهمند برده هستند و نه قادر به رهایی از این بردگی می باشند.
  از صاحب منصبان کوه می سازد و از متملقان برده پدید می اورد. جالب اینجاست که این نوکیسگان نمیدانند چه بلایی به ملک و ملت وارد می کنند.

  واما موضوع شگفت اور آنکه هیچ کسی نمی پرسد در استانی که فقر و نداری بیداد می کند، بیکاری فزاینده می شود، خانواده ها بخاطر مشکلات اقتصادی از هم فرو می پاشد و … . چرا این همه چاپلوسان اطراف والی جای خوش کرده اند. ؟؟؟ و این مصیبت عظیمی ایست که تار و پود استان را که دم از دیانت، اخلاق و فرهنگ غنی می زند فرا گرفته است. ظاهرا تبدیل به درد بی درمان شده است
  فرقی نمی کند که از کدام جریان و طیف سیاسی باشی باید پرچم تملق و چاپلوسی، فریب و ریاکاری را به اهتزاز در اوری تا از مزایای ان بهره مند شوی از طرف دیگر صاحب منصب را به وجد اوردی تاموقعیت خویش را در تزلزل ندیده و اسب طرب خویش را بدون هیچ دغدغه ای براند.
  *مادرنقدهای پیشین سعی کردیم شفاف بااستاندارمحترم صحبت کنیم وسوالات هم واضح بودند*

  ♦اماچرابه هیچکدام ازسوالات وشبهات پاسخ داده نشدجای بسی تاسف دارد.

  *سوالاتی که نه ازسوی استاندارمحترم ونه ازسوی مجموعه استانداری هیچ پاسخی برای انهاگویانداشتند*

  ⏬مادرسوالات خود:

  *ازبحرانهای بیشمار اجتماعی وامنیتی پرسیدیم؟*

  ازانتصابهای عاطفی پرسیدیم؟

  ازانتصابهای زادگاهی پرسیدیم؟

  ازعدم تقسیم عادلانه ثروت وامکانات درخوزستان پرسیدیم؟

  ازنحوه فعالیتهای اقتصادی استاندارپرسیدیم؟

  ازانتصابهای غیرهمسوپرسیدیم؟

  ازانتصابهای فسیلی پرسیدیم؟

  ودیگرپرسشهایی که پاسخی داده نشده اند

  چرا ؟چون پاسخی نداشتند؟

  تنهاپاسخ اندک افرادی که درفضای مجازی خودراهواداراستاندارجامیزدند ومارابه تخریبگروخودی وغیرخودی تقسیم کردند
  تنهاپاسخی که فرارروبه جلوومارابه سهم خواهی متهم میکردند
  تنهاپاسخی که یاباما یابی ما
  راطراحی ونهادینه میکنند

  مگرتاکی قراراست غلامرضاشریعتی ازنعمت این تملق گویان بهره مندباشد؟
  تملق گویانی که پرچمشان باوزش هربادی به رقص درمیایدوبرسرهرقبری که میرسندبرسروسینه میزنندخواه درآن قبرمرده باشدیانباشد
  راستی ، چرا استان به این حال و روز افتاده است و چرا حلقه ی متملقان استان و استانداری را به محاصره کامل در اوردند و استاندار لبخند رضایت می زند،
  راستی چرا ؟؟؟؟

  *✏باتقدیم احترام*
  *محمدرضاسخایی*

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.