سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12082
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 5 نوامبر, 2018 - 13:15
 •   

  ▫تعلیم و تربیت عبادت است؛ /*تساهل و تسامح کارشناس دیروز آموزش و پرورش و نماینده امروز دشت آزادگان و هویزه!*

  ▫تعلیم و تربیت عبادت است؛ *تساهل و تسامح کارشناس دیروز آموزش و پرورش و نماینده امروز دشت آزادگان و هویزه!* باران خبر- با توجه به اینکه نماینده دشت آزادگان و هویزه؛ خود برخواسته از متن تعلیم و تربیت است و بهترین سالهای عمر خود را به خدمت در آموزش و پرورش مشغول بوده است و […]

  ▫تعلیم و تربیت عبادت است؛

  *تساهل و تسامح کارشناس دیروز آموزش و پرورش و نماینده امروز دشت آزادگان و هویزه!*

  186029

  باران خبر- با توجه به اینکه نماینده دشت آزادگان و هویزه؛ خود برخواسته از متن تعلیم و تربیت است و بهترین سالهای عمر خود را به خدمت در آموزش و پرورش مشغول بوده است و جمعیت رای دهندگان به ایشان از دانش آموزان دیروز و پدران و مادران امروز دشت آزادگان و هویزه هستند؛ بنابراین ایشان اشراف کاملی بر امور وزارتخانه تعلیم و تربیت و همچنین سیطره زاید الوصفی بر اداره کل آموزش و پرورش خوزستان دارد.

  بدیهی ست که تسلط بر امور آموزش و پرورش، ساعدی را بر آن داشت تا از شرکتهای نفتی برای برگزاری کلاسهای کنکور مبالغی را پیگیری و جهت این امر هزینه شود.

  دانش آموزان دشت آزادگان و هویره نه تنها نتوانستند نتایج قابل قبولی در کنکور سال ۹۷ بگیرند ؛ رقم ها و مبالغ پرداختی نفت نیز تاثیر محسوسی بر پیکره آموزش و پرورش این دو شهرستان نداشت. گویی تنها مشکل دانش آموزان نداشتن کلاس کنکور نبوده و یا کلاسهای برگزار شده نتوانستند غبار محرومیت این دانش آموزان را بزدایند.

  تکرار نتایج ضعیف در حوزه انتخابیه قاسم ساعدی نماینده محترم دشت آزادگان و هویزه و همچنین شاخص های کشوری آموزش و پرورش خوزستان در مقایسه با استانهای دیگر ؛ انتقاد بسیاری فعالان، رسانه ها؛ معتمدین و متخصصین در شوراهای مختلف آموزش و پرورش استان و همچنین انتشار این انتقادها به وسعت پیکره خوزستان نیز ؛ نتوانست این نماینده مجلس را متقاعد کند تا به سمت تغییرات کلی در استان حرکت کند. بطوریکه استیضاح وزیر آموزش و پرورش میتوانست مسیر تغییر مدیر ۵ ساله آموزش و پرورش خوزستان و استقرار مدیریت جدید را هموار کرده و به اکثر مشکلات ریشه ای آموزش و پرورش خوزستان پایان دهد.

  دلایل عدم تحرک نماینده ای که خود از بطن و متن آموزش و پرورش است؛ با علم و آگاهی از مشکلات و ضعف و ناکارآمدی مدیریت فعلی ؛ هیچگاه برای مردم و رسانه ها توضیح داده نشد و معلوم نشد که این نماینده و کارشناس مطلع آموزش و پرورش به چه دلیل با سکوت خود بر ضعف ها سرپوش گذاشته است؟!

  *قاسم ساعدی نماینده محترم دشت آزادکان و هویزه که ریاست دوره ای مجمع نمایندگان خوزستان را یدک می کشد در قامت ریاست مجمع ظاهر نشده است و در چند ماه اخیر با تعطیلی فعالیت های مجمع نمایندگان و شاهد عدم پیشبرد امور از سوی نمایندگان خوزستان برای مردم خوزستان ؛ بوده ایم.*

  لازم به توضیح است که مجمع نمایندگان در سال اول که به ریاست *شیخ مجید ناصری نماینده محترم شادگان* بود؛ با برگزاری جلسات منظم؛ از تحرک و پویایی خوبی برخوردار بود که توانست در برهه ای در موضوعات کلان استان از جمله ، آب، کشاورزی و… دست به تصمیمات جمعی بزند.

  در پایان پرسشهایی از کارشناس و متخصص آموزش و پرورش و نماینده دشت آزادگان داریم ؛ که با وجود دانستن ضعف عملکرد مدیرکل آموزش و پرورش و سپری شدن بیش از ۵ سال از مدیریت ایشان و نتایج ضعیف در استان و کشور؛؛ سکوت شما را چگونه تعبیر و تفسیر کنیم؟!

  آیا سکوت قاسم ساعدی؛ چیزی جز دامن زدن به افول و سقوط تعلیم و تربیت و خساراتی که در سالهای آینده و بعد از نمایندگی ایشان بروز میکند ؛ نتایج دیگری دربرخواهد داشت؟!

  آیا آمار بالای ترک تحصیل؛ بیکاری؛ بیسوادی و … محصول رفتار پر اشتباه این نماینده و نمایندگان خوزستان با مقوله تعلیم و تربیت نیست؟!
  آیا مماشات با آموزش به ناهنجاریهای جامعه ؛ بزهکاری، اعتیاد؛ آمار بالای طلاق و … نمی انجامد؟!

  اگر آموزش رکن اصلی تربیت یک جامعه است ؛ چرا نمایندگان خوزستان و بالاخص رئیس مجمع نمایندگان به سهولت از کنار آن می گذرد؟!

  امیدواریم ؛ رئیس مجمع نمایندگان خوزستان و همچنین علی ساری نماینده منتقد در سال ۹۶ (منتقد آموزش و پرورش) و سایر نمایندگان به شرایط بحرانی این اداره کل توجه جدی داشته و بزودی با تصمیمی خارج از عرف امروز نمایندگان مجلس دهم؛ چهره خسته تعلیم و تربیت خوزستان را شاداب نمایند.

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.