سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12055
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 2 نوامبر, 2018 - 13:15
 •   

  ▫اشاره ای به سیاست های غلط سازمان آب و برق *آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم/ یار در خانه و ما گرد جهان می گردیم*

  ▫اشاره ای به سیاست های غلط سازمان آب و برق *آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم/ یار در خانه و ما گرد جهان می گردیم* به گزارش باران خبر؛ سازمان آب و برق در یکماه اخیر، اقدام به رهاسازی آبهای موجود در پشت سدها نموده و با این رها سازی ، آب […]

  ▫اشاره ای به سیاست های غلط سازمان آب و برق

  *آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم/ یار در خانه و ما گرد جهان می گردیم*

  به گزارش باران خبر؛ سازمان آب و برق در یکماه اخیر، اقدام به رهاسازی آبهای موجود در پشت سدها نموده و با این رها سازی ، آب رودخانه کارون شرایط بهتری را تجربه می کند که انتظار می رفت این رهاسازی در تابستان انجام می شد تا موجب از بین رفتن نخلستانهای شهرستانهای جنوب خوزستان؛ یعنی شادگان، آبادان و خرمشهر و همچنین شوری آب شرب و از بین رفتن کشت نیشکر در این شهرستانها نگردد.

  بر اساس این گزارش؛ رهاسازی آب پشت سدها نشان می دهد که آب به اندازه کافی در پشت سد ذخیره سازی شده بود و سازمان آب و برق میتوانست با رهاسازی زودهنگام آن از *نابود شدن نخلستانها و کشاورزی مردم و ضرردهی شرکت توسعه نیشکر جلوگیری کند. اما چه شد که آب آبادان و خرمشهر باید آنقدر شور می شد تا تبدیل به یک معضل گردد؟!*

  متاسفانه سازمان آب و برق در خوزستان به رسانه ها و مردم پاسخگو نیست و هیچگاه به پاسخگویی در قبال سیاست های غلط خود مجاب نشده است. لذا مدیریت بازنشسته این سازمان که سالیان درازی ست بر کرسی تکیه زده است و احتمالا قانون بازنشستگی و ۲۹۰ نفر نماینده مجلس نیز توانایی مقابله ، تغییر و یا مجاب کردن ایشان به پاسخگویی به افکار عمومی را نخواهند داشت، تا خوزستان همچنان قربانی سیاست های غلط این مدیر کهنسال باشد.

  در گزارشهای متعددی کشاورزان از زمان بندی برای رهاسازی آب پشت سدها؛ گله مند بودند و علاوه بر عدم پاسخگویی، قانون منع برداشت آب را نیز به اجرا درآورده بودند اما با همه این تمهیدات ، قسمت عظیمی از نخلستانها بدلیل شوری آب تلف شد و خسارات جبران ناپذیری به مردم این مناطق وارد شد که مقصر اصلی هیچگاه معرفی نگردید.

  تغییر نگاه مسئولین از خادم مردم به ولی نعمت آنان ؛ خطرناک ترین مرحله طغیان است که امیدواریم با اصلاح رفتارهای مسئولین مختلف استان ، شاهد تغییر رویکرد آنها به تلاش برای خدمت صادقانه و پاسخگویی به مردم باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.