سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12039
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 31 اکتبر, 2018 - 13:37
 •   

  ▫سینما سیار در راهپیمایی بزرگ اربعین؛ *اکران تنگه ابوقریب و به وقت شام در سینما اربعین*

  ▫سینما سیار در راهپیمایی بزرگ اربعین؛ *اکران تنگه ابوقریب و به وقت شام در سینما اربعین* به گزارش مدیرانجمن سینمای جوانان خوزستان، در خصوص طرح سینما سیار در مناطق زیارتی با عنوان *سینما اربعین* بیان داشتند که اکران ویژه زائرین کربلا در نقاط مرزی شلمچه، چذابه راه اندازی شد. آل حمود گفت : راه اندازی […]

  ▫سینما سیار در راهپیمایی بزرگ اربعین؛

  *اکران تنگه ابوقریب و به وقت شام در سینما اربعین*

  به گزارش مدیرانجمن سینمای جوانان خوزستان، در خصوص طرح سینما سیار در مناطق زیارتی با عنوان *سینما اربعین* بیان داشتند که اکران ویژه زائرین کربلا در نقاط مرزی شلمچه، چذابه راه اندازی شد.

  آل حمود گفت : راه اندازی دو جایگاه سینما سیار در شلمچه و چذابه و به تصویر کشیدن فیلم هایی مرتبط با اربعین حسینی و ایجاد فضای معنوی اهداف این انجمن بود که البته همزمان از سوی مدیریت دفتر سینمای جوانان ایلام نیز در مرز مهران، یک دستگاه سینما سیار مستقر و مشغول اکران فیلم گردید. طبق برنامه ریزی به عمل آمده از تاریخ ۲۷ مهرماه تا ۷ آبان ماه به مدت ۱۰ روز *اکران فیلم های سینمایی تنگه ابوقریب و به وقت شام* در مسیر راهپیمایی بزرگ اربعین سال ۱۳۹۷ انجام گردید.

  مدیر انجمن سینمای جوان با اشاره به استقبال زاید الوصف زائران حسینی گفت: این طرح که برای زائرین کربلای معلا فراهم شده با هماهنگی مشترگ انجمن سینمای جوانان ایران، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و ستاد مرکزی اربعین انجام شده است. همچنین سایر نهادها و سازمانها بصورت میدانی در این طرح بزرگ همکاری داشته اند که می‌توان از ریاست اداره حج و زیارت استان خوزستان، مدیر هنر و ادبیات سپاه حضرت ولی عصر استان خوزستان و فرماندهی سپاه سوسنگرد نام برد.
  حمید آل حمودی مدیر انجمن سینمای جوانان خوزستان افزود: انجمن سینمای جوانان ایران بعنوان مجری طرح سینما سیار در کشور از ابتدای سال جاری اکران و حدود ۲۰ فیلم روز سینمای ایران را در سراسر مناطق کشور بر عهده داشته است. و ما نیز تلاش کردیم در شهرهای فاقد سینمای استان خوزستان، اکران فیلمهای روی پرده ی سینمای ایران را برای مردم فراهم کنیم که بی شک نهادینه شدن این امر نیازمند حمایت نهادها و دستگاه های فرهنگی هنری استان است.

  حمید آل حمودی عنوان کرد که طرح سینما اربعین برای نخستین مرتبه در کشور راه اندازی شده و سیستم سینما سیار در سه نقطه مرزی شلمچه، چذابه و مهران در فضای چادرهای بزرگ مستقر گردیده و دو مسئول سینما سیار انجمن سینمای جوانان ایران نیز با حضور در منطقه از نزدیک نظارت لازم را بر امور اجرایی سینما اربعین دشتند.

  در پایان حمید آل حمودی مدیر انجمن سینمای جوانان خورستان اظهار کردند؛ از اینکه خداوند توفیق داد تا امسال با طرح سینما اربعین همدم زائران حسینی باشیم خداوند را شاکرم و این نعمتِ خدمت را هدیه ای از سوی اباعبدالله الحسین(ع) میدانم.

  گفتنی ست اکران فیلم های سینمایی توسط سیستم سینما سیار با بهترین کیفیت ممکن تصویر و صدا انجام می شود. در طرح *سینما اربعین* در هر جایگاه پس از اقامه نماز مغرب و عشاء، ۲ اکران برای زائرینی که مشغول استراحت بین راهی می‌باشند؛ انجام شده است.

  IMG-20181030-WA0029

  IMG-20181030-WA0032

  IMG-20181030-WA0031

  IMG-20181030-WA0030

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.