سایت خبری – تحلیلی باران
پربحث ترین ها
 • هلال شوال رخ نمایاند؛ عید سعید فطر مبارک (۰ نظر)

 • آمار جانباختگان بر اثر کرونا از مرز ۵۸۰۰ نفر عبور کرد؛ تعداد موارد جدید ابتلای به کرونا، کمتر از ۱۰۰۰ مورد رسید. (۰ نظر)

 • رشد بیش از ۱۰ هزار واحدی و بی‌سابقه شاخص کل بورس تهران (۰ نظر)

 • مجاهد خزیراوی: حرف بزنم خیلی چیزها به هم می‌ریزد. (۰ نظر)

 • آخرین وضعیت مرزهای تجاری و مسافری ایران در مسیرهای دریایی و زمینی (۰ نظر)

 • روحانی: کشور بر اساس میزان آلودگی به مناطق “سفید، زرد و قرمز” تقسیم می‌شود و تصمیم‌گیری در مورد فعالیت‌ کسب و کارها در این مناطق متفاوت خواهد بود. (۰ نظر)

 • تعداد مبتلایان به کرونا از ۹۰ هزار نفر گذشت؛ کمترین آمار جان باختگان پس از مدتها رقم خورد. (۰ نظر)

 • رئیس کل بانک مرکزی: نظارت جدی و مدیریت شده بانک مرکزی بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری ناتراز و مشکل‌دار است. (۰ نظر)

 • حریرچی: مردم حتی المقدور به شعار در خانه بمانیم و کاهش تردد‌های غیرضروری پایبند باشند. (۰ نظر)

 • سخنگوی وزارت بهداشت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۹۳۲۸ نفر رسید. (۰ نظر)

 • کد خبر : 11998
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 24 اکتبر, 2018 - 00:17
 •   

  ▫نطق شنیدنی یک نماینده؛ *توقف خوزستان در ایستگاه رکود و ناکارآمدی/ضرورت تدوین لایحه توسعه خوزستان*

  ▫نطق شنیدنی یک نماینده؛ *توقف خوزستان در ایستگاه رکود و ناکارآمدی/ضرورت تدوین لایحه توسعه خوزستان* جواد کاظم نسب مشهور به الباجی، نماینده شهرستان های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی امروز در نطق خود در مجلس به مصائب خوزستان و بی مهری برخی جریانات به فعالان عرب پرداخت. الباجی در این نطق […]

  ▫نطق شنیدنی یک نماینده؛

  *توقف خوزستان در ایستگاه رکود و ناکارآمدی/ضرورت تدوین لایحه توسعه خوزستان*

  97-07-c23-592
  جواد کاظم نسب مشهور به الباجی، نماینده شهرستان های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی امروز در نطق خود در مجلس به مصائب خوزستان و بی مهری برخی جریانات به فعالان عرب پرداخت.

  الباجی در این نطق گفت: در حالی که خوزستان ماتم زده‌ی شهادت جوانان رشید و نوجوانان معصوم همچون طه اقدامی و سید حسن فاضلی بود و موج محکومیت این حادثه از سوی اقوام و احزاب شکل گرفته بود عده ای در راستای ماشین تبلیغاتی حامیان تروریست برخلاف فرمایشات صریح مقام معظم رهبری و بر خلاف جهتِ حرکتِ موشک‌های سپاه، انگشت اشاره را به سوی مردم و فعالان عرب نشانه گرفته و متهم به پرورش تروریست ها کردند.

  وی توضیح داد: این درحالی است که اصولا تروریست همواره فاقدِ هویت قومی و مذهبی است. وای بر کسانی که ایثار اقوام را نمی بینند و برای مقاصد شوم سیاسی و بر خلاف رهنمودهای مقام معظم رهبری آنان را به تروریسم پروری متهم می کنند. مردم عرب آنهایی هستند که ۱۰۰ سال پیش به فتوای مرجع تقلید وقت، ماشین جنگی بریتانیا را در دشت دورق به ذلت کشاندند. مردم عرب همان شیعیانِ راستینِ مکتب اهل بیت هستند که در ۸ سال دفاع مقدس ۱۶ هزار شهید و در راس آنان سردار علی هاشمی را تقدیم اسلام و انقلاب کردند. مردم عرب همان سردارانی هستند که به جبهه مقاومت اسلامی در سوریه و عراق به جنگ داعش و تروریست رفته و جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و تقدیم دفاع از حریم اهل بیت کردند.

  نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت بی توجهی به خوزستان می توان زمینه ساز سو استفاده دشمنان، اغفال و سرباز گیری از جوانان شود افزود: خوزستان علارغم داشتن حدود ۲۳۰ صنعت بزرگِ مادر از شرکت های نفتی، گازی و پتروشیمی‌ها گرفته تا صنایع فولاد و کشت و صنعت‌ها، نیروگاه های برقی، آبی، حرارتی تا منطقه عریض و طویل آزاد اروند همه جز ضایعات زیست محیطی، انباشت آسیب های اجتماعی، درد و دود، بیماری و نداری، ناروایی و نارسایی، تخریب زیرساخت ها برای این مردم خیری نداشتند.

  الباجی به مسئله ی نگرش به خوزستان به عنوان کارگاه اقتصادی و کانون تولید ثروت برای مرکز انتقاد کرد و گفت: با این سیاست، بزرگترین آسیب‌ها را به توسعه جامعه زده و آن را از جهش در حرکت متعادل باز داشته است و استان را در ایستگاه رکود و ناکارآمدی متوقف کرده است.

  وی گفت: فعالیت دیوهایی قاتلی همچون فلرهای نفتی در غیزانیه، دغاغله، شرق و جنوب اهواز، آبتیمور و برومی را مشاهده کرد. علارغم وعده های تکراری وزارت نفت و مرگ خاموش را برای آنان رقم زده و از آن بدتر عدم پرداخت آلایندگی و عوارض نفت به محیط زیست و شهرداری اهواز، کوت عبدالله، حمیدیه و باوی و بخش غیزانیه چالش دیگری است که باعث کندی روند توسعه و ناقص شدن چرخه خدمات رسانی شهری می شود.

  *▪سوء تدبیر و مرگ‌نخلستانها ؛*

  نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بیش از دو سال است که بارها به بهانه مختلف به ویژه در زمان وقوع بحران های فراگیر چون بی آبی خرمشهر و آبادان، مرگ نخلستان های شادگان، نابودیِ آبزیان، خشکیِ تالاب های دورق و هورالعظیم، افزایش بیماری های تنفسی و ضعف مدیریت از راس تا قاعده ی هرمِ دولت کریمه سخن گفته و خواهان تغییر رویکردها و جلوگیری از افزایش حجم خرابی ها و سو تدبیریها شدیم لکن در مقابل، علاوه بر عدم تغییر و تحول در جهتگیری، شاهد ادامه روند گذشته هستیم.

  *▪مدارس فرسوده اند؛*

  وی به معضلات آموزش و پرورش خوزستان پرداخت و توضیح داد: از نظر آموزش و پرورش باید گفت اکثر مدارس استان در شهر و روستا از رده خارج و فرسوده است. آب شرب مردم در وضعیت هشدار قرار دارد و در برخی مناطق آب به همراه فاضلاب به علت فرسودگی شبکه آبرسانی به خورد مردم می رسد. ۳۴۵ هزار هکتار از اراضی مسطح و حاضلخیز خوزستان به علت بی تدبیری جهاد کشاورزی و وزارت نیرو و ندادنِ حق آبه کشت، متاسفانه مبدل به کانون ریزگرد شده است.

  الباجی افزود: کشاورز خوزستانی به دلیل نبود آب و همکاری نکردن بانک های عامل در دامن فقر افتاده است. عدم اعطای حق آب و هوا به کارگران و کارمندان شاغل در ادارات دولتی و غیر دولتی با توجه به آلایندگی های موجود مورد نقد بسیاری است. سیاست پوسیده سدسازی باید پایان ابد.
  خوزستان برای رهایی از توسعه نیافتگی و تبعیض نیازمند عزم ملی است. رهگذر و تهیه لایحه جامع توسعه خوزستان با هم اندیشی دولت و مجلس و بکارگیری مدیران کلان محور از راه های رسیدگی به وضعیت و نابسامانی های خوزستان است.

  منبع:اگزار

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.