سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 11993
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 23 اکتبر, 2018 - 23:26
 •   

  آقای الباجی لطفا شاخ غول را بشکنید*/*محمد سواری*

  *نگاهی به نطق امروز؛ آقای الباجی لطفا شاخ غول را بشکنید* *محمد سواری*  در ادبیات فارسی شکستن شاخ غول کنایه از کار مهم یا مشکلی را انجام دادن است حال این غول هر چه میخواهد باشد از انسان گرفته تا غیره. مردم استان خوزستان و بویژه شهرستان اهواز  سالیان سال است که چالش های  مختلفی  […]

  *نگاهی به نطق امروز؛ آقای الباجی لطفا شاخ غول را بشکنید*

  *محمد سواری*

   در ادبیات فارسی شکستن شاخ غول کنایه از کار مهم یا مشکلی را انجام دادن است حال این غول هر چه میخواهد باشد از انسان گرفته تا غیره.

  مردم استان خوزستان و بویژه شهرستان اهواز  سالیان سال است که چالش های  مختلفی  همچون انبوه جوانان بیکار، وسیع شدن دایره فقر، نبود توسعه فرهنگی و اجتماعی، بی توجهی به زیرساختهای شهری، تبعیض و … دست به گریبان هستند که بی درنگ می توان هرکدام از این چالش ها را به غول هایی پلید تشبیه کرد.

  همانگونه که پیشتر گفته شد تبعیض یکی از غول های گردن کلفتی است که نمی خواهد به سادگی دست از سر مردمان شهرستان اهواز بردارد غولی که در فرایند استخدام و مهره چینی نیروهای انسانی، تخصیص اعتبار ، ایجاد شکاف فرهنگی و اجتماعی، نبود چشم انداز توسعه که تلاش در به حاشیه راندن مردم این دیار دارد و … به وفور در وجب به وجب شهرهای اهواز .کارون باوی و حمیدیه قابل رویت است؛

    عملکرد نمایندگان حوزه انتخابیه اهواز گرچه در یک نوشتار قابل نقد نیست اما به جرآت میتوان گفت که  مردم حداقل انتظارشان از  نمایندگان مجلس توجه به این مسائل و تلاش برای برون رفت از وضع موجود است به گونه ای هر تلاشی در راستای رفع تبعیض قطعا با استقبال  و همراهی جمعی روبرو خواهد شد.

  سخنان جالب توجه امروز جواد کاظم نسب  الباجی، نماینده شهرستان های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس و اشاره به مصائب خوزستان و فریاد از بی مهری برخی افراد مغرض نه تنها نمود بارزی از خواسته های مردم حوزه انتخابیه بود بلکه توانست بارقه امید را در دل فعالان و کنشگران زنده کند که او میتواند بیش از پیش فریاد سرکوب شده کسانی باشد که چشم به راه تغییر دوخته اند.

  آنچه امروز بیش از همه چیز مورد توجه قرار گرفت خیزش این نماینده بر تلاش ابتر کسانی است که شوربختانه بلیط بهارستان را از همین مردم گرفته اند اما خلاف انچه وعده دادند عمل کردند و هر چه در چنته داشتند  آب به اسیاب دشمن ریختند و بر طبل تفرقه کوبیدند.

  قطعا امروز الباجی صدای یک ملت بود ملتی که تاریخ بر صداقت رشادت و جانفشانی هایشان در پاسداری از اسلام شهادت می دهد و به سادگی مقهور افرادی که عقبه  قابل دفاعی ندارند نخواهند شد.
   
  اما در این میان نباید مهمترین چالش و غول رو در روی مردمان این شهرستان را از یاد برد. خواسته امروز کنشگران اجتماعی و سیاسی از وکلایشان این است که  با اعتماد به فرزندانشان و با ایجاد سازوکاری مستحکم  و  وحدت کلمه به جنگ چالش ها رفته با ناکام گذاشتن نیات سوء بدخواهان شاخ این غول را بشکنند.

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.