سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 11966
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 19 اکتبر, 2018 - 21:06
 •   

  *پروژه پرورش میگو و ماهی با استفاده از زهاب نیشکر در خوزستان افتتاح شد/ حدود ۱۲ هزار نفر اشتغال و ۱۰ درصد به تولیدات کشاورزی استان اضافه می شود.*

  محمود شمیلی؛ مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر در حاشیه آیین افتتاح پروژه پرورش میگو و ماهی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پرورش میگو و ماهی با استفاده از زهاب نیشکر در خوزستان گامی مهم در جهت استفاده بهینه از آب کشاورزی و مصرف آب است؛اظهار کرد: در راستای منویات اقتصاد مقاومتی و دستورات مقام معظم […]

  محمود شمیلی؛ مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر در حاشیه آیین افتتاح پروژه پرورش میگو و ماهی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پرورش میگو و ماهی با استفاده از زهاب نیشکر در خوزستان گامی مهم در جهت استفاده بهینه از آب کشاورزی و مصرف آب است؛اظهار کرد: در راستای منویات اقتصاد مقاومتی و دستورات مقام معظم رهبری، شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان از ابتدای سال گام های موثری را برداشت.

  3651822-6675695

  مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: در این زمینه تلاش کردیم تا از پساب نیشکر برای پرورش ماهی و میگو استفاده کنیم. همچنین در گام دیگر نیز به دنبال استفاده از این پساب برای زراعت هستیم.

   1397012210443254213828494

  شمیلی با اشاره به بحث پرورش آبزیان عنوان کرد: خوشبختانه موفق شدیم بدون هیچ تلفات و با کیفیت بسیار خوبی در مدت زمان کوتاهی، ماهی و میگو را  پرورش دهیم.

   

  این مقام مسئول گفت: با توجه به نمونه برداری ها و آنالیزهای انجام گرفته، بحث پرورش ماهی و میگو با استفاده از پساب های نیشکر تایید شده است.

   

  وی با اشاره به اینکه امسال با کمبود آب مواجه بودیم، افزود: علی رغم شرایط موجود در بحث خشکسالی، برنامه های توسعه ای شرکت متوقف نشد و در این جهت گام های بسیار خوبی در بحث استفاده از پساب نیشکر برداشته شد.

   

  مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: پساب نیشکر یکی از ایده های بسیار خوب در استان خوزستان برای نجات رودخانه کارون و دز و همچنین ایجاد اشتغال در استان است.

   

  وی با اشاره به بحث استفاده از پساب نیشکر در زراعت عنوان کرد: در این زمینه موفق شده ایم تا محصولاتی مانند جو، گندم، پنبه، کنف و برنج را در آب و خاک شور پرورش دهیم. این کارها تاکنون به صورت پایلوت انجام شده و نتایج خوبی داشته است. این کار از سال آینده در سطح وسیع اجرایی خواهد شد.

   

  شمیلی همچنین اظهار کرد: دو کانون ریزگرد حدود ۳۵هزار هکتاری در منطقه وجود دارد و از سال آینده به سمتی خواهیم رفت تا تولید را در این کانون ها آغاز کنیم و کانون های ریزگرد را با پساب نیشکر کنترل کنیم.

  مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خاطرنشان کرد: اگر کانون های ریزگرد مدنظر به طور کامل با استفاده از پساب نیشکر تحت پوشش قرار بگیرند، برای حدود ۱۲ هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد شد و حدود ۱۰ درصد به تولید محصولات کشاورزی استان اضافه خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.