سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 11614
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 24 آگوست, 2018 - 06:03
 •   

  محمد مقاومی، رئیس ستاد گرامیداشت دهه ولایت: عید غدیر از اعیاد مهم و فرامنطقه ای است.

  نشست ستاد گرامیداشت دهه ولایت، عید سعید قربان تا عید سعید غدیر با میزبانی حوزه مقاومت بسیج ۴ شهری امام سجاد(ع) اهواز برگزار شد. در ابتدای این نشست، محمد مقامی با تبریک این دهه و اعیاد به تمامی مسلمانان و شیعیان، با اشارهاظهار داشت: محمد مقاومی، رئیس ستاد گرامیداشت دهه ولایت و فرمانده حوزه مقاومت […]

  نشست ستاد گرامیداشت دهه ولایت، عید سعید قربان تا عید سعید غدیر با میزبانی حوزه مقاومت بسیج ۴ شهری امام سجاد(ع) اهواز برگزار شد.
  در ابتدای این نشست، محمد مقامی با تبریک این دهه و اعیاد به تمامی مسلمانان و شیعیان، با اشارهاظهار داشت:
  محمد مقاومی، رئیس ستاد گرامیداشت دهه ولایت و فرمانده حوزه مقاومت بسیج ۴ شهری امام سجاد(ع) اهواز
  عید غدیر از اعیاد مهم و فرامنطقه ای و فرا دینی است. عید غدیر در روایات و احادیث به نام عیدالله اکبر شناخته می شود. رهبری فرمودند هرکسی غدیر را زنده کند عربتی از اسلام را احیا کرده است اما نتوانسته ایم به نحو احسن به اصل غدیر برسیم.
  براساس روایات کسی که در عید غدیر اطعام کند مثل اطعام انبیاء و صدیقین است و این روایات تکلیف را بر ما سنگین تر کرده است. مردم ولایتمدار خوزستان همواره پرچم دار گرامیداشت برنامه های دینی و ملی هستند و به ویژه برنامه های دینی همچون غدیر را دنبال می کنند.
  خوزستان همواره مورد هجمه واقع شده و تهاجمات سنگین فرهنگی نیز علیه آن انجام شده است و یکی از راه های مقابله و زنده نگه داشتن، برگزاری و گرامیداشت برنامه های دینی و عید غدیر است.
  شرایط موجود ما را موظف کرده تا ستاد دهه ولایت برگزار و برنامه های مختلفی را در آن تدوین و برنامه ریزی کنیم تا مردم سطح شهر اهواز شناخت بیشتری با وقایع غدیر داشته باشند.. ریشه اسلام در گرو برپایی برنامه های غدیر است.
  ستاد گرامیداشت دهه ولایت را تشکیل دادیم تا از پتانسیل منطقه هم افزایی صورت گیرد و برنامه های منسجم و خوبی را برگزار کنیم. شامگاه چهارشنبه ۵۰ موتور با پرچم با عنوان غدیر و دینی همراه با ۱۰ ماشین با سیستم صوتی در سطح شهر اهواز دور زدند تا در سطح شهر نیز کار تبلیغی را انجام دهند که با استقبال قابل توجه مردم همراه شد.
  به مناسبت دهه ولایت ۱۴ برنامه مشخص و برنامه ریزی شده است که نخستین آن کاروان موتورسواری و شادی است.
  جشن خیابانی طلوع ولایت در خیابان جنب منطقه آخرآسفالت، همراه با گروه های تئاتر، شعرخوانی، سخنرانی، نورافشانی، برپایی ایستگاه صلواتی، مولودی خوانی
  برگزاری جشن در تاریخ شهریورماه ساعت ۲۱ شب
  پیاده روی عید غدیر خم و تجمع درب مسجد رضوان در تاریخ ۶ شهریورماه راس ساعت ۱۹ بعدازظهر همراه با برپایی ایستگاه های صلواتی سیار و ثابت در مسیر همراه با شعرخوانی عربی و فارسی
  اطعام و پخت ۱۸ هزار نفری در مسجد الغدیر همراه با برگزاری جسن سراسری.. همچنین در حاشیه این پخت و پز مضیف و جشن پر شور برگزار می شود. که سال گذشته ۲ تا ۳ هزار نفر از جشن استقبال کردند.
  این اطعام هرساله از طریق شبکه های ملی پخش زنده و سراسری آن انجام می شود.
  جمع آوری و اهدای جهیزیه به ۱۰۰ جوان و افراد نیازمند در سطح اهواز که این کار با کمک های مردمی و خیرین جمع آوری شده است. برای هر جهیزیه مبلغ ۷ تا ۱۰ میلیون تومان هزینه شده است که شامل قالی، گاز، یخچال، وسیله های اولیه زندگی
  ۸ شهریورماه ماه جشن خیابانی در مسجد ایزدخواستی برگزار می شود. همچنین در این تاریخ جشنی در پارک کارون توسط پایگاه کربلا و مسجد امام حسن عسکری برگزار می شود.
  اطعام ۸ هزار نفری در تاریخ ۷ شهریورماه توسط بسیجیان پایگاه حمزه سیدالشهدا، مسجد حضرت علی در چهار راه زند برگزار می شود. این اطعام تعدادی به صورت پخت و تعدادی نیز به صورت خام صورت می گیرد.
  هشت شهریورماه جشن خیابانی توسط دو پایگاه این حوزه در پارک فروشگاه رفاه برگزار می شود.
  برگزاری ایستگاه های صلواتی از تاریخ ۶ تا ۸ شهریورماه توسط پایگاه های اهواز برگزار می شود به ۱۸ پایگاه این حوزه ابلاغ شده تا ایستگاه های صلواتی برگزار کنند.
  برگزاری جشن خیابانی در تاریخ ۷ شهریورماه با دعوت از سخنران، گروه های تئاتر و شعرخوانی(در مجموع ۵ برنامه محوری در سطح منطقه و ۱۸ مسجد نیز میزبان مؤمان برای برگزار خواهد بود همراه با پخش شیرینی و شربت.)
  دیدار و جلسه با سران طوایف منطقه آخرآسفالت به مناسبت دهه ولایت و جهت دعوت برای شرکت پر شورتر در برنامه های دهه
  اصحاب رسانه در نشر معارف و مبانی دهه ولایت کمک کنند تا تأثیرگذاری بیشتری به همراه داشته باشد.
  موسی خنافره، دبیر ستاد گرامیداشت دهه ولایت: فضاسازی سطح منطقه با پشتکار نیروهای بسیجی انجام می شود و تمامی برنامه ها به صورت خودجوش و مردمی اداره می شوند
  علاوه بر فضاسازی، برنامه های تبلیغات، دعوت و برگزاری نشست با مردم، عید دیدنی و معاهده میان مردم، دید و بازدید از سادات و بزرگان قبایل،

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.