سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 10285
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 27 دسامبر, 2016 - 15:26
 •   

  امام جمعه کارون؛ ۹ دی یکی از برگ های زرین حرکت مردم ما در انقلاب است/ رهبر معظم انقلاب توانست فتنه سال ۸۸ را خاموش کند

  حجت الاسلام خضیراوی گفت: ۹ دی یکی از حماسه های بزرگی است که ملت ما برای دفاع از ارزشهای اسلامی خود و از ارزش های انقلاب به پا خواست و یکپارچه در میدان آمد و فتنه گران را کنار زد و به تبعیت از مقام معظم رهبری توانست آن حماسه بزرگ را خلق کند. حجت […]

  حجت الاسلام خضیراوی گفت: ۹ دی یکی از حماسه های بزرگی است که ملت ما برای دفاع از ارزشهای اسلامی خود و از ارزش های انقلاب به پا خواست و یکپارچه در میدان آمد و فتنه گران را کنار زد و به تبعیت از مقام معظم رهبری توانست آن حماسه بزرگ را خلق کند.

  حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی امام جمعه شهرستان کارون در خطبه های نماز جمعه این هفته بعد از حمد و ثنای الهی و دعوت مردم به تقوا، گفت: اگر امر به معروف کنیم و همدیگر را از منکر نهی کنیم، خیر و برکت فراوانی به زندگی ما می رسد و بسیاری از خطرات از جامعه دور می شود.

  امام جمعه کارون به ۹ دی اشاره کرد و افزود: ۹ دی یکی از حماسه های بزرگی است که ملت ما برای دفاع از ارزشهای اسلامی خود و از ارزش های انقلاب به پا خواست و یکپارچه در میدان آمد و فتنه گران را کنار زد و به تبعیت از مقام معظم رهبری توانست آن حماسه بزرگ را خلق کند.

  وی عنوان کرد: در سال ۸۸ بعد از انتخابات ریاست جمهوری فتنه به پا شد که هدف آن قرار دادن مردم در برابر نظام بود ،دروغ ،شایعه،بی بصیرتی ها،مقرض بودن بعضی از افراد ،عدم تمکین شکست خوردها در انتخابات، عدم تمکین به شرع و قانون،سکوت بعضی ها دست به دست هم داد و فتنه ۸۸ را شکل داد.

  حجت الاسلام خضیراوی تصریح کرد: ادهای واهی تقلب در انتخابات و کشاندن مردم و اعتراضات بعضی افراد به سطح خیابان ها عملا مخالفین داخلی در کنار معاندین خارجی را قرار داد و هزینه سنگینی را بر کشور وارد کرد، ظاهرا این رویداد تاریخی اعتراض به انتخابات بود ولی باطن آن قرار دادن مردم در مقابل نظام بود و تحمیل اراده های بعضی از افراد به نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

  امام جمعه کارون ادامه داد: در اینجا همه دیدیم و دیدید که نقش رهبری چه بود. رهبر معظم انقلاب با قد و قامت بلند در مقابل این فتنه ایستاد و روز به روز و لحظه به لحظه مردم را آگاهی می داد،اهداف دشمن را نشان می داد، رجز خوانی دشمن را به همه نشان داد ،با بهره گیری از مفاهیم دینی ،چون فتنه،بصیرت ،صبر ،انصاف ،امتحان عظیم ،پرهیز از تهمت ،مراقبت در گفتار ،اطاعت از قانون ،قدر دانستن نظام مقدس جمهوری اسلامی و اینکه همه چیز باید برای خدا باشد توانست دشمن را خوب نشان دهد.

  حجت الاسلام خضیراوی بیان کرد: بعضی ها خوب متوجه نشدند تا اینکه ایام محرم فرا رسید و دشمن با اهانت به ارزش ها و عقاید دینی ما خودش را مفتضح کرد و مردم، دشمن را بشکل عیان دیدند که هدف دشمن و مخالفین نظام مقدس جمهوری اسلامی است، هدف آنها ارزش های دینی ما است، از بین بردن ارزشهای دینی ما و ارزشهای انقلاب اسلامی است.

  وی تاکید کرد: ۹ دی یکی از برگ های زرین حرکت مردم ما در انقلاب است و این عبرت های فراوانی دارد. بازخوانی این جریان می تواند خیلی چیزها را به ما نشان دهد ،عبرت های فراوان، در چنین بحرانهایی ،بحرانهای اجتماعی باید نگاه مان به رهبر باشد و با رهبری باشد این یک وظیفه شرعی ،قانونی و عقلی ماست.

  امام جمعه کارون گفت: باید بدانیم که مخالفین داخلی و معاندین خارجی اهداف مشترکی دارند ،گاهی در چنین حرکت هایی خو را به هم نزدیک می کنند و یک هدف را دنبال می کنند ،اگر آگاه نباشیم ،اگر مردم ما آگاه نباشند ،اگر خواص ما آگاه نباشند هزینه زیادی را می پردازیم و تاریخ انقلاب ما کاملا این را نشان می دهد .

  حجت الاسلام خضیراوی یادآورشد: حرکت مشروطه و نفت چیز کمی نبودند ولی مخالفان و معاندان توانستند این جریانها را منحرف کنند. ولی ۹ دی به رهبری رهبر معظم انقلاب توانست این فتنه را خاموش کند،در جای جای کشور این حماسه بازخوانی خواهد شد و در شهرستان ما نیز این چنین خواهد شد و این حماسه را گرامی خواهیم داشت.

  وی اظهار داشت: ۹ دی همزمان با دومین سالگرد شهادت شهید تقوی و اربعین شهدای حله می باشد که مسئولین شهرستان مراسم باشکوهی در نظر دارند.

  امام جمعه کارون در پایان به قبرستان کوت عبدالله اشاره کرد و گفت: خیری آمده است که یک قبرستان با تمام تجهیزات سردخانه،مسجد و غسالخانه را بسازد واهدا کند ،خواهش من این است که مسئولین شهرستان تلاش خود را کنند که این امر صورت بگیرد زیرا قبرستان کوت عبدالله دیگر جایی برای تدفین ندارد.

  منبع:کارون

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.