سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 10138
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 3 سپتامبر, 2016 - 15:54
 •   

  شرط تازه عربستان برای همراهی طرح فریز نفتی

  رکی بن فیصل آل سعود از مقام‌های ارشد سابق دربار آل سعود و رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان،در گفت و گو با سی ان بی سی گفته است که احتمال اینکه عربستان سعودی به طرح فریز نفتی بپیوندد و تولید نفت خام خود را متوقف کند،وجود دارد. اما تا زمانی که بقیه تولید کننده های […]

  رکی بن فیصل آل سعود از مقام‌های ارشد سابق دربار آل سعود و رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان،در گفت و گو با سی ان بی سی گفته است که احتمال اینکه عربستان سعودی به طرح فریز نفتی بپیوندد و تولید نفت خام خود را متوقف کند،وجود دارد. اما تا زمانی که بقیه تولید کننده های دیگر با این طرح موافقت کنند.

  غول های تولیدکننده نفتی در ماه جاری میلادی برنامه دارند تا طی نشستی در الجزایر وضعیت بازار نفت را مورد بررسی قرار دهند.طراحان انتظار دارند کشورهای عضو اوپک به علاوه روسیه برای اجرای طرح فریز نفتی که منجر به افزایش قیمت نفت در بازار می شود،به توافق برسند.

  نشست های قبلی به این دلیل که عربستان سعودی، مخالف این طرح بود با شکست مواجه شده است. این کشور سقف تولید خود را برای دراختیار داشتن بازار همچنان بالا نگه داشته است. البته ایران نیز در نشست های قبلی با اجرای این طرح موافقت نکرد.این در حالی است که عربستان، ونزوئلا و روسیه با اجرای این طرح موافق بوده اند.

  ترکی الفلیصل از مقام‌های ارشد سابق دربار آل سعود گفته است، آنچه عربستان دنبال می کند،حل مشکلات تولید و قیمت نفت در اوپک نیست،بلکه مسایل بازار جهانی را نیز در نظر دارد،در نتیجه همه تولیدکننده ها باید در تصمیمی که گرفته می شود نقش داشته باشند.

  ترکی همچنین گفته که افزایش قیمت نفت در بازار بر خلاف خواسته کشورهای فقیر واردکننده نفت،مانند آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین است.

  به گفته وی، عربستان سعودی از ابتدای تاسیس اوپک بر این باور بوده که قیمت نفت باید به اندازه ای باشد که مشتری بتواند آن را بخرد.

  پیش از این معاون نخست وزیر روسیه گفته بود که معقول ترین قیمت نفت در بازار بین ۵۰ دلار الی ۷۰ دلار است.

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.