سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 11692
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 4 سپتامبر, 2018 - 21:05
 •   

  به بهانه برگزاری جشنواره خرما درشهرستان کارون/ احمد حمادی

  به بهانه برگزاری جشنواره خرما درشهرستان کارون. پس از برگزاری موفق جشنواره ی انگور با همت خانم دکتر خنفری در شهرستان کارون این بار شاهد برگزاری جشنواره استانی خرما در سطح این شهرستان وباحضور شهرستان های آبادان،خرمشهر،شادگان،بهبهان و دزفول خواهیم بود. شهرستانی که در بخش گردشگری چه درحوزه تاریخی،فرهنگی،معنوی و طبیعی دارای ظرفیت های مهمی […]

  به بهانه برگزاری جشنواره خرما درشهرستان کارون.

  پس از برگزاری موفق جشنواره ی انگور با همت خانم دکتر خنفری در شهرستان کارون این بار شاهد برگزاری جشنواره استانی خرما در سطح این شهرستان وباحضور شهرستان های آبادان،خرمشهر،شادگان،بهبهان و دزفول خواهیم بود.

  IMG-20180904-WA0007
  شهرستانی که در بخش گردشگری چه درحوزه تاریخی،فرهنگی،معنوی و طبیعی دارای ظرفیت های مهمی است ومعرفی جاذبه های موجود دراین شهرستان می تواند در توسعه گردشگری دراین شهرستان نقش زیادی داشته باشد.

  برگزاری جشنوارهای انگور و خرما باتوجه به پیشینه تاریخی وفرهنگی این شهرستان در رونق گردشگری واقتصادی و همچنین ایجاد نشاط و شادابی و توسعه وترویج گردشگری به ویژه در زمینه بومگردی تاثیرگذار باشد.

  اجرای برنامه های مفرح و شاد،برپائی غرفه های صنایع دستی،سوغات و توانمندی های تولیدی صنعتی در کنار غرفه های عرضه ی خرما و محصولاتی که با خرما درست میشوند وهچنین برگزاری مسابقه فرهنگی واستفاده از نظرات متخصصان کشوری واستانی باهدف بهبود وضعیت تولید،فرآوری،صادرات وبسته بندی خرما میتواند در بالابردن کیفیت جشنواره تاثیربه سزائی داشته باشد که در این زمینه ادارات کل میراث فرهنگی وصنایع دستی ، جهادکشاورزی ،فنی و حرفه ای ، آموزش وپرورش و شهرداری وشورای شهر کوت عبدالله میتوانند برنامه های مذکور را باتوجه به توانائی ها وظرفیت های خویش انجام دهند.

  ازدیگر اهداف قابل پیگیری این جشنواره می توان به حمایت تسهیلاتی قابل توجه برای تشویق کشاورزان به منظور استفاده از آبیاری نوین،بهره گیری از تحقیقات عملیاتی به منظور تحقق هدف گذاری افزایش تولیدات کشاورزی و توجه به تولید محصولات راهبردی و توسعه صنایع جانبی و بهره وری منابع آبی برای خودکفائی کشور میباشند.

  باتوجه به اینکه محصول خرما دربسیاری ازبخش ها مورد استفاده مردم است ودراقتصاد خوزستان هم نقش مهمی دارد جادارد که مردم نیز جایگاه این محصول را بیشتر وبهتر بدانند و مطمئناً با برگزاری اینگونه جشنواره ها اهداف تعریف شده محقق خواهد شد.

  در پایان از اهتمام ویژه ی فرماندار شهرستان کارون در جهت معرفی جاذبه ها وظرفیت های موجود در سطح منطقه تشکر و قدردانی میکنیم.
  * احمد حمادی

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.